SpravodajstvoWindows

Takto Microsoft vylepšil v Creators Update aktualizácii proces updatu Windowsu

Keď ešte v roku 2015 Microsoft prišiel s novým procesom aktualizácií systému, tak mnohých asi ani nenapadlo, že ho budú sprevádzať reštarty, aktualizácie budú neprimerane veľké a podobne. Microsoft však reagoval na vzniknutú situáciu najlepšie ako mohol. Tak ako dávnejšie hovoril o novej „Unified Update Platform“ tak tu teraz aj priniesol, vďaka čomu ulahodil určite viacerým používateľom platformy.

Totiž príchodom Creators Update aktualizácie spoločnosť dala používateľom oveľa viac kontroly nad procesom aktualizácií. Pribudli napríklad možnosti odloženia reštartov či možnosť odloženia inštalácie, ba dokonca pozastavenia sťahovania a jeho odloženia až po dobu 7 dní. Avšak najväčšou zmenou, ktorú oceníte je „Unified Update Platform“, ktorá prináša možnosť sťahovania len rozdielovým aktualizácií. Inými slovami, doteraz ste museli pri aktualizácii systému sťahovať plný balík, ktorý párkrát do roka mal aj 3GB bez ohľadu na to, či spoločnosť priniesla používateľom len „novú ikonku“ alebo inú funkciu, po novom však už stiahnete len rozdielový súbor – teda len tú „ikonku“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Táto novinka je určite skvelou správou hlavne pre používateľov s obmedzeným objemom dát či s pomalším internetom. Mimochodom, tento proces aktualizácií zavíta už čoskoro aj na smartfóny.

Windows 10 Creators Update oficiálne príde už 11. apríla, teda o 2 dni. Avšak ak by ste chceli svoj PC aktualizovať už skôr, tak počas včerajšieho dňa sme vám priniesli návod ako je možné spraviť update manuálne prostredníctvom oficiálneho nástroja Microsoftu.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close