Windows

Takto bude vyzerať nová Ponuka Štart vo Windows 10. Microsoft začal s jej A/B testovaním

Najnovšia aktualizácia operačného systému Windows 10 určená pre Insiderov v okruhu Skip Ahead priniesla viacero noviniek. Poväčšine sa jednalo o odstránenia závažných chýb a dokončovanie posledných úprav pred vypustením verzie Redstone 5 do štádia RTM. Po väčšom bádaní niektorí používatelia narazili aj na jednu novinku, ktorú Microsoft vo svojom oficiálnom blogu vôbec nespomínal.

Nové zmeny v Ponuke Štart

Aktualizácia do operačného systému vniesla aj novinku v Ponuke Štart, ktorá je ale momentálne iba v A/B testovaní a má ku nej prístup iba malá hŕstka vybraných používateľov. A/B testovanie znamená, že Microsoft iba zatiaľ zisťuje, ako sa zmeny pozdávajú vybraným používateľom a až následne začne zvažovať reálnu implementáciu tejto funkcie. Najväčšou zmenou je zrejme nové vysúvacie menu v Ponuke Štart. To sa automaticky zobrazí, pokiaľ používateľ zájde kurzorom do ľavej časti, kde sa nachádzajú položky Napájanie, Nastavenia, Obrázky, Dokumenty a Používateľ. Momentálne prevedenie má v sebe implementované viaceré prvky dizajnového jazyka Fluent Design, no na prvý pohľad vyzerá prázdno. Určite sa nejedná o finálnu verziu, naopak, ide o prvý pokus Microsoftu, ktorým chce opäť o čosi viac oživiť Ponuku Štart.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Budúcnosť tejto funkcie je otázna

Zatiaľ nie je vôbec známe, či sa funkcia niekedy naozaj ocitne v operačnom systéme Windows 10. Jej reálne použitie je ale naozaj vysoko pravdepodobné, keďže podobné zobrazenie s o čosi viac funkciami by výrazne zjednodušilo prístup používateľom, ktorí nie sú dostatočne zorientovaní a pred výberom si vždy radšej prečítajú danú položku. Funkcia sa ale do systému určite nedostane skôr ako budúci rok. Verzia Redstone 5 je v záverečnej fázy, čiže jej reálne použitie prichádza v úvahu najskôr v ďalšej verzii Windowsu 10, čiže vo verzii Redstone 6.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close