Spravodajstvo

Známy taiwanský hacker sa už túto nedeľu pokúsi odstrániť účet Marka Zuckerberga z Facebooku

Celosvetovo známy taiwanský hacker Chang Chi-yuan sa už túto nedeľu pokúsi odstrániť oficiálny profil Marka Zuckerberga z Facebooku. Celý proces pritom plánuje vysielať naživo, paradoxne, práve prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Hacker má na konte hneď niekoľko úspechov

Hacer Chang Chi-yuan patrí v Taiwane určite medzi hackerskú špičku. V Taiwane patrí medzi populárne osobnosti, teda najmä medzi mladými ľuďmi. Už niekoľkokrát sa vyskytol aj v miestnych médiách, kde poskytoval rozhovori najmä v súvislosti s taiwanským autobusovým operátorom. Hackerovi sa totižto podarilo obísť hneď niekoľko bezpečnostných systémov prepravnej spoločnosti, vďaka čomu sa mu následne podarilo kúpiť autobusový lístok len za 3 centy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Facebook

Medzi jeho hlavné hackerské úspechy patrí aj odhalenie závažnej chyby v platobnom systéme Apple Pay. Vďaka nájdenej chybe sa mu následne podarilo kúpiť až 500 iPhonov, opäť za necelé 3 centy. Na konte má hneď niekoľko hackerských útokov, vo väčšine prípadov na spoločnosť Apple a Tesla. Taktiež treba spomenúť aj fakt, že Chang Chi-yuan sa nevenuje iba zlomyseľným útokom. Vo svete je známym bug hunterom, čiže človekom, ktorý upozorňuje spoločnosti a vývojárov na chyby v systémoch a aplikáciách. Jedným z najlepších príkladov je zrejme umiestnenie sa v sieni slávy za rok 2016 na zozname populárnej japonskej chatovacej služby Line.

Za útok na účet Zuckerberga odmenu určite nedostane

I keď spoločnosť Facebook finančne ohodnocuje hacerov upozorňujúcich na chyby v aplikáciách, Chang Chi-yuan zrejme tentokrát odmenu neuvidí. Teda nie zrejme, ale takmer určite. Nabúravanie sa do účtov používateľov, poprípade iné zneužitie je porušením pravidiel Facebooku, ktorými sa spoločnosť riadi aj v prípade vyplácania odmien hackerom.

Živé vysielanie odstránenia účtu Marka Zuckerberga by sa malo udiať už túto nedeľu, presnejšie, o 12:00. Samotný event nájdete tu.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close