Stojí za problémami sociálnej siete TikTok konkurenčný Facebook?

Objavili sa správy, ktoré hovoria, že iniciátorom „sabotáže“ TikToku, môže byť zakladateľ Facebooku

Facebook vs tiktok
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), pngfind.com

Sociálna sieť TikTok je v posledných dňoch vo vcelku veľkej pozornosti, ako laickej verejnosti, taj tej odbornej. Dôvodom je, že nie tak dávno americký prezident si ich zobral „na mušku“.

Američania tlačia na to, aby TikTok bol predaný americkej spoločnosti

Pred pár dňami sme Vás informovali o tom, že Američania chcú zakázať aplikáciu TikTok na ich území minimálne po dobu, kým nebude vlastnená americkou spoločnosťou. Dôvodom majú byť obavy o bezpečnosť osobných údajov používateľov služby. Potenciálna záchrana služby spočívala v jej odkúpení od ByteDance. V spojitosti s touto témou sa spomínali spoločnosti ako Microsoft, či Twitter. Zároveň treba dodať, že službu na území USA využíva približne 80-miliónov Američanov. Je teda veľmi populárnou a prípadná transakcia určite nebude lacnou, ak by k nej predsa len došlo. Okrem iného mnoho informácií o potenciálnej transakcii nevieme a všetky dostupné informácie, sú dnes skôr špekuláciami, ako faktami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sociálna sieť TikTok v dôsledku vzniknutej situácia mala vzniesť aj obvinenie voči USA, ktorá považuje kroky zo strany USA za protiústavné.

Bol iniciátorom akcie Facebook?

So zaujímavými správami prišiel portál wsj.com, ktorý píše, že kroky USA môžu súvisieť s Markom Zuckerbergom, ktorý mohol byť iniciátorom aktuálnej situácie. Podľa publikovanej správy, generálny riaditeľ Facebook, Mark Zuckerberg, prednášal o slobode prejavu vo Washingtone o tom, ako TikTok nezdieľa záväzok Facebooku týkajúci sa slobody prejavu. Po tomto vystúpení sa mal Mark stretnúť na súkromnej večeri s americkým prezidentom, kde diskutovali o čínskych spoločnostiach, ktoré ohrozujú amerického podniky. Po tejto večeri sa mali zákonodarcovia začať venovať TikToku.

Senátor Josh Hawley naznačil, že celá vec sa týkala podielu Facebooku na trhu. Poznamenal: „V prípade Facebooku je strachom stratený podiel na trhu sociálnych médií. Pre nás ostatných je strach trochu iný.“

Druhým dychom však treba dodať, že hovorkyňa senátora, Kelli Ford, povedala, že obavy týkajúce sa TikToku predchádzali stretnutiu so zakladateľom konkurenčnej sociálnej siete Facebook. Inými slovami, administrátori USA mohli byť rozhodnutí zakročiť voči TikToku už pred údajnou večerou Mark a a amerického prezidenta.

Via neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre