SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Spoločnosť Alcatel oficiálne predstavila 5 nových smartfónov. Na zozname je aj prvý smartfón s Androidom Go

Spoločnosť Alcatel predstavila nové smartfóny poháňané operačným systémom Android hneď v prvý deň konferencie MWC 2018. Alcatel predstavil 3 nové rady smartfónov, dokopy sa jedná o 5 úplne nových smartfónov. Cenovka najdrahšieho modelu je nastavená na 230 eur, tým pádom môžeme hovoriť o nových mid a low-end smartfónoch.

Alcatel 5

Zdroj: TheVerge

Smartfón Alcatel 5 je spomedzi všetkých nových smartfónov najsilnejší, no určite nemôžme hovoriť o high-end smartfóne. Prichádza s 5,7-palcovým displejom s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, 8-jadrovým procesorom od spoločnosti MediaTek, portom USB-C, operačným systémom Android Oreo, technológiou rozpoznávania tváre a s celkom dobrý zadným fotoaparátom. Do predaja by sa mal dostať už tento mesiac a bude dostupný za 229,99 eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alcatel 3, 3X a 3V

Zdroj: TheVerge

Tieto smartfóny si sú vo veľa oblastiach naozaj podobné. Ich dizajn je takmer identický, v ich útrobách sa nachádza 4-jadrový procesor MediaTek, ponúkajú funkciu rozpoznávania tváre a disponujú portom Micro USB. Jedným z rozdielov je rozlíšenie a veľkosť obrazoviek. 3ka ponúka 5,5-palcový displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, 3X ponúka 5,7-palcový displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov a 3V je vybavený 6-palcovým 2K displejom. Ďalším rozdielom je aj to, že 3X a 3V sú vybavené dvojitým zadným fotoaparátom, ktorý dokáže fotiť v portrétovom režime, no klasická 3ka to nedokáže. Posledným rozdielom je, že 3ka a 3V bežia na operačnom systéme Android Oreo, pričom 3X pobeží na starom Nougate. (nik nevie prečo) Ich cena by mala byť nastavená na 150 eur, 180 eur a 190 eur. Do predaja by sa mali dostať budúci mesiac.

Alcatel 1X

Zdroj: TheVerge

Spoločnosť Alcatel po prvýkrát predstavila novú radu smartfónov s označením 1. Ako prvý sa do tejto rodiny pripísal smartfón Alcatel 1X, ktorý je ale dostupný vo viacerých, naozaj čudných prevedeniach. Klasickou výbavou by mal byť 4-jadrový procesor MediaTek, 1GB RAM a 5,3-palcový displej s rozlíšením 960 x 480 pixelov. Používatelia majú na výber medzi zariadením podporujúcim Dual SIM a verzie s operačným systémom Android Oreo, a medzi zariadením so zrejme lepšou voľbou, Androidom Go. Na poličky predajní by sa mal dostať už v apríli a jeho cena štartuje na úrovni 100 eur za single-SIM model, a 110 eur za dual-SIM model.

Zdroj: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close