Technológie

Prvým turistom, ktorého vyšle SpaceX do vesmíru je Yusaku Maezawa! PS: nepoletí sám

Vesmírna turistika je k nám bližšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Spoločnosť Elona Muska, SpaceX oznámila meno prvé vesmírneho turistu, ktorý poletí na mesiac.

Prvým vesmírnym turistom, ktorý poletí za hranice zemskej atmosféry je japonský miliardár Yusaku Maezawa, ktorý je zakladateľom Zozotown (najväčšia retailová spoločnosť zaoberajúca sa oblečením v Japonsku).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak pôjde všetko podľa plánov Maezawa poletí na mesiac začiatkom roku 2023.

„Konečne môžem povedať, že som si vybral ísť na Mesiac!“, hovorí Maezawa.

Čerešničkou na torte je,  že Maezawa chce na mesiac priniesť aj viacero umelcov. Na jeho výlet chce pozvať 6 rôznych odborníkov z rôznych oblastí, ktorých cieľom po návrate má byť vytvorenie niečoho výnimočného.

„Títo umelci budú po svojom návrate na Zem vyzvaní, aby niečo vytvorili a tieto majstrovské za účelom, aby tieto  diela vyvolali v každom z nás inšpiráciu.“

Mimochodom, s nápadom aby sa Maezawa stal prvý vesmírnym turistom spoločnosti SpaceX prišiel sám milionár. Avšak Elona Muska nepresvedčili v tomto prípade peniaze, ale nápad zobrať so sebou niekoľko umelcov. Mimochodom skupina umelcov, ktorí pocestujú na Mesiac budú mať výlet zadarmo.

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok:  Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close