Spravodajstvo

SpaceX dostalo povolenie na vypustenie 7 518 internetových satelitov

Ambiciózne plány Elona Muska sa pomaly ale isto stávajú realitou. Spoločnosť SpaceX totižto prekonala jednu z najväčších byrokratických prekážok vo svojej histórii. Rýchle satelitné internetové pripojenie pre každého človeka na Zemi, Starlink, by sa malo stať realitou už behom niekoľkých rokov. Ambiciózny plán spoločnosti SpaceX bol totižto schválený Federálnou komisiou pre komunikácie (FCC).

Spolu až 12 tisíc satelitov

Federálna komisia pre komunikácie udelila spoločnosti SpaceX povolenie na vypustenie 7 518 internetových satelitov, ktoré by sa mali na obežnú dráhu dostať behom niekoľkých rokov. Spoločnosť SpaceX ale podobné povolenie v minulosti už obdržala, no v tej dobe sa jednalo o povolenie vypustenia 4 425 satelitov, čo by dokopy znamenalo povolenie na vypustenie viac ako 12 tisíc satelitov, poskytujúcich internetové pripojenie s nízkou latenciou kdekoľvek na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové obzory pre podnikateľské prostredie

Nová internetová sieť Starlink by mala podľa Elona Muska, ako aj samotného predsedu FCC, poskytnúť nové obzory nie len v podnikateľskej sfére, ale aj v rámci samotných koncových užívateľov, nachádzajúcich sa na bežne nedostupných miestach. Predseda FCC zároveň uviedol, že komisia má záujem podporovať súkromný sektor ku ďalším investíciám a inováciám, ktoré umožnia dodávanie lepších služieb amerických spotrebiteľom.

Polovica siete musí byť hotová do 2024

I keď sa jedná o malé víťazstvo spoločnosti SpaceX s Elonom Muskom na čele, pred sebou majú obrovský kus práce. FCC totižto vydalo povolenie iba v prípade, ak spoločnosť SpaceX spustí do prevádzky do roku 2024 aspoň polovicu satelitov. I keď sa nejedná o nesplniteľnú požiadavku, stále to bude pre SpaceX obrovská výzva.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (SpaceX)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close