SpravodajstvoZariadenia

Dostane sa Sony po dlhých 4 rokoch so smartfónmi do zelených čísiel?

Ešte nedávno jeden z najväčších výrobcov špičkových vlajkových smartfónov očakáva nárast popularity smartfónov strednej triedy

Spoločnosť Sony bola v počiatku moderných Android smartfónov jedným z najväčších a najlepších výrobcov drahších vlajkových smartfónov. Vlajkové smartfóny od tohto výrobcu sa vždy vyznačovali nápaditým hranatým dizajnom, skvelou fotografickou výbavou, ako aj prvými vychytávkami ako vodotesnosť na reálne využiteľnej úrovni. V posledných rokoch, sa ale smartfónom Xperia príliš nedarilo, keďže predošlé 4 roky boli pre smartfónovú divíziu spoločnosti Sony stratové. Podľa najnovších výsledkov spoločnosti to však vyzerá tak, že tento fiškálny rok by mohol byť omnoho úspešnejší, ako tie predošlé.

Spoločnosť očakáva ziskový rok

Sony len nedávno informovalo o svojich finančných výsledkoch za druhý kvartál tohto roka, pričom výsledky sú naozaj prívetivé. Aj napriek pandémii koronavírusu sa v druhom kvartáli tohto roka podarilo predať 800 000 smartfónov, čo je dvojnásobný počet oproti prvému kvartálu 2020. Treba však priznať, že oproti minuloročnému obdobiu predalo Sony o 100 000 smartfónov menej, no ak sa pozrieme na situáciu na dnešnom trhu, výsledok spoločnosti za druhý kvartál tohto roka je viac než len dychberúci.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Sony taktiež oficiálne potvrdila, že po 4 rokoch očakáva zisk divízie, ktorá stojí za smartfónmi Xperia. Výrobca má však pred sebou ešte pomerne dlhú a náročnú cestu, keďže finančné výsledky za rok 2020 sa dozvieme až po ukončení fiškálneho roku (apríl 2020 až marec 2021), čiže najskôr v apríli 2021.

Odvetvie sa mení

Celé odvetvie smartfónov sa však podľa Sony zásadne mení, ku čomu údajne prispela aj pandémia ochorenia COVID-19. Trh sa údajne stále viac posúva smerom ku dostupnejším zariadeniam zo stredného a úplne spodného segmentu. Podľa výrobcu je však takýto jav iba dočasný a drahé vlajkové smartfóny zažijú opäť rast. Do tohto momentu však budú predajom dominovať najmä lacnejšie zariadenia, tvrdí Sony.

Zdroj: Phonearena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close