Spravodajstvo

Facebook oslávil 15 rokov od jeho vzniku. Toto sú jeho najväčšie míľniky

Sociálna sieť Facebook je bez pochýb najrozšírenejšou sociálnou sieťou. V princípe v globálnom meradle by sme jeho konkurenciu dokázali hravo zrátať na prstoch jednej ruky. Vedeli ste však, že túto sociálnu sieť založil 4.februára 2004 len 19 ročný mladík menom Mark Zuckenberg, ktorý dnes patrí medzi najznámejšie a zároveň najbohatšie osoby na svete?

TheFacebook

Pôvodne názov sociálnej siete Facebooku bol TheFacebook a bola exkluzívne dostupná len pre vybrané skupiny ľudí a to do roku 2006 kedy sa stala otvorenou komunitou. Čerešničkou na torte je, že v tom období ju chcel kúpiť vyhľadávací gigant Yahoo, ktorý ponúkol 1 miliardu dolárov. Zuckenberg však tejto ponuke nepodľahol. Prvýkrát sa spoločnosť Facebook dostala do zisku až v roku 2009.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším výrazným miľníkom po roku 2009 bol rok 2012 kedy spoločnosť Facebook spravila akvizíciu služby MySpace a dva roky nato akvizíciu Instagramu v hodnote 1 miliardy dolárov. Tam to však neskončilo. V roku 2014 spoločnosť Facebook kúpila aj platformu WhatsApp, tentokrát však objem transakcie bol viac ako 14 miliárd dolárov.

Medzitým sa Facebooku v roku 2012 podarilo prekročiť 1 miliardu používateľov a 5 rokov na 2 miliardy používateľov.

Rok 2018 spoločnosť Facebook ukončila so ziskom viac približne 55 miliárd dolárov.

Zdroj: TheIndipendent.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close