SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite údajne nebudú globálnymi dvojičkami smartfónov Mi CC9 a Mi CC9e

I keď spolu budú zdieľať dizajn a väčšinu výbavy, stále pôjde o dva rozdielne modelové rady

Zrejme každý poriadny fanúšik čínskeho Xiaomi vie, že spoločnosť má vo zvyku v tomto období predstaviť nástupcov v rámci modelového radu Xiaomi Mi A. Minuloročné modely Mi A2 a Mi A2 Lite patrili bezpochyby ku najväčším trhákom značky, pričom podobný trend nastane aj tento rok. V čom je ale s novou generáciou smartfónov Mi A3 a Mi A3 Lite problém? Predošlé modely radu Mi A boli totižto prezlečené smartfóny Mi X, ktoré boli vždy o niečo skôr predstavené v domovskej Číne. Xiaomi ale modelový rad Mi X úplne zrušilo, takže doposiaľ nevieme, či nová Mi A3 bude kopírovať jeden z existujúcich smartfónov, alebo pôjde o úplný unikát. Viaceré zdroje doposiaľ poukazovali na novo vzniknuté modely Mi CC9 a Mi CC9e, ktoré boli doposiaľ považované za dvojičky budúcich smartfónov Mi A3 a Mi A3 Lite. Najnovšie informácie zverejnené na portáli mysmartprice ale naznačujú, že to tak zrejme úplne nebude.

Dizajn aj väčšina výbavy bude identická

Podľa portálu mysmartprice by mali nové smartfóny Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite zdielať s novinkami Mi CC9 a Mi CC9e väčšinu technologickej výbavy, ako aj naozaj krásny dizajn. Má to však jeden háčik. Modely Mi A3 a Mi A3 Lite majú disponovať o čosi výkonnejšími procesormi. V prípade modelu Mi A3 má ísť o procesor Snapdragon 730, v prípade modelu Lite o procesor Snapdragon 675. V porovnaní s procesormi Snapdragon 710 a Snapdragon 665 z modelového radu CC9 tak ide o celkom značný výkonnostný rozdiel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najkvalitnejšia možná kamera

Záujemcov o smartfón Mi A3 určite poteší správa, že by mal smartfón, podobne ako Mi CC9, disponovať úchvatným 48MP hlavným snímačom zadného fotoaparátu, ktorému má dopomáhať dvojica ďalších snímačov. V prípade modelu Lite môžeme počítať s tým, že smartfón bude kopírovať slabší model Mi CC9e.

Otáznik visí nad audiojackom

Najväčšou záhadou novej generácie smartfónov Mi A3 je zrejme výskyt audiojacku. V smartfónoch Mi CC9 sa totižto audiojack nachádza, čo potešilo viacerých fanúšikov z celého sveta. Predošlá generácia smartfónov Mi A2 ale na jack zanevrela, čiže informácie o prípadnom výskyte audiojacku nie sú až také ružové, ako sme si mysleli. Do predstavenia nových smartfónov ale údajne veľa nezostáva a podľa viacerých zdrojov by mali byť predstavené ešte tento mesiac, takže nás Xiaomi príliš dlho v napätí držať nebude.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close