SpravodajstvoXiaomi

Smartfón Xiaomi Mi 10 je na ceste. Predstavený bude už o pár týždňov

Na presný dátum predstavenia sa stále čaká a je otázne, či Xiaomi stihne predstaviť svojho vlajkonosiča ešte pred konkurenčným Samsungom

Predstavenie novej vlajkovej lode od spoločnosti Xiaomi sa nezadržateľne blíži. Spoločne s ním sa ale blíži predstavenie novej série smartfónov Galaxy S20 od spoločnosti Samsung, ktoré budú práve najväčšími konkurentmi pre nový Mi 10 od Xiaomi. Obe spoločnosti sa totižto naťahujú o prvenstvo, kedy predstavia a uvedú prvý smartfón s procesorom Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm. Najnovšie správy z Číny naznačujú, že Xiaomi spustí predaj novinky skôr, ako konkurencia.

Predstavenie pred Samsungom je otázne

Nové smartfóny zo série Galaxy S20 budú predstavené na evente Unpacked 202011. februára o 22:00 nášho času. Najnovšie správy z Číny poukazujú na to, že spoločnosť Xiaomi zvažuje predstavenie svojho smartfónu ešte pred týmto dátumom, teda presnejšie ešte 10. februára, či 11. februára v skorých ranných hodinách nášho času.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavenie smartfónu ešte pred Samsungom je však podľa predošlých správ nepravdepodobné, keďže je známe, že spoločnosť Xiaomi chce smartfón predstaviť až v polovici februára. Oveľa pravdepodobnejšie sú teda dátumy 19. a 25. februára, o ktorých najnovšie informujú aj zahraničné zdroje. Predstavitelia Xiaomi však stále v boji proti Samsungu nemusia strácať nádej, keďže môžu juhokórejčanom uchmatnúť ešte jedno prvenstvo.

A o aké prvenstvo ide? Spoločnosť Xiaomi je známa rýchlym uvádzaním svojich produktov do predaja, čo by jej mohlo v tomto prípade výrazne pomôcť. Ak by Xiaomi svoj smartfón predstavilo aj niekoľko dní po spoločnosti Samsung, s najväčšou pravdepodobnosťou stihne spustiť predaj svojho smartfónu skôr, ako práve juhokórejský Samsung. Samozrejme, v tomto prípade hovoríme o domácich trhoch oboch spoločností a nie o spustení globálneho predaja.

Oboch gigantov môže predbehnúť ZTE

Žiadny z vyššie uvedených výrobcov však nemá úplne vyhraté, keďže na scénu najnovšie nastupuje ďalší hráč, ktorý by si mohol uchmatnúť obe prvenstvá. Čínska spoločnosť ZTE totižto taktiež plánuje predstaviť nového vlajkonosiča, ktorým bude smartfón ZTE AXON 10s Pro. Ten nedávno získal licenciu v domácej Číne, takže jeho predstavenie môžme očakávať v nasledujúcich týždňoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close