Skener očnej dúhovky v Galaxy S8 môžete ľahko oblbnúť zastaralou technológiou

Zdroj: Chaos Computer Club

Biometria sa stáva ďalším bezpečnostným opatrením a mala by byť vylepšením oproti ľahko zabudnutým a zablokovaným heslám. Avšak nemecká hackerská skupina Chaos Computer Club na oblbnutie očného skenera v Galaxy S8 potrebovala akurát fotoaparát typu point-and-shoot, laserovú tlačiareň a kontaktné šošovky.

„Najdrahšou časťou biometrického hacknutia bol paradoxne nákup Galaxy S8,“ uviedla skupina na svojej webstránke.

Našu dúhovku vystavujeme na mnohých miestach

Stačilo vyfotografovať cieľ z piatich metrov, vytlačiť detail oka na laserovej tlačiarni (Samsung) a aplikovať naň klasickú kontaktnú šošovku pre repliku krivky očnej gule. Keď bol obrázok následne držaný pred telefónom, bez problémov sa odomkol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bezpečnostné riziko pre užívateľa pri rozpoznávaní dúhovky je ešte väčšie ako pri odtlačkoch prstov, pretože naše dúhovky vystavujeme na mnohých miestach,“ povedal hovorca skupiny Dirk Engling, ktorý predtým hackoval snímač odtlačkov prstov iPhone 5S pomocou fotografií skleneného povrchu. „Za určitých okolností je obrázok s vysokým rozlíšením z internetu dostatočný na rozoznanie dúhovky.“

Biometrická bezpečnosť začína byť populárnejšou najmä vďaka vzrastu mobilných platieb. Mastercard zaviedla „selfie pay“ v Európe, zatiaľ čo Austrália zaviedla rozoznanie tváre ako náhradu pasov na letiskách a čínska spoločnosť pre zdieľanie cesty Didi pomáha cestujúcim overiť identitu vodiča pomocou skenovania tvárí.

Je však smutné, že to, na čo sa pri bezpečnosti najviac spoliehame dokáže byť pokorené pomocou zopár lacných hackerských trikov.

Zdroj: ccc.de

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre