SpravodajstvoXiaomi

Séria Redmi Note 11 príde do Európy s čipsetmi od Qualcommu, aká výbava nás teda čaká?

Séria Redmi Note 11 predsa len získa čipsety od Qualcommu. Tešiť sa tak môžeme na Snapdragon 695, Snapdragon 778G Plus či Snapdragon 860.

Po predstavení smartfónov z radu Redmi Note 11 ostali niektorí fanúšikovia spoločnosti Xiaomi veľmi sklamaní. Dôvodom bolo nasadenie čipsetov od spoločnosti MediaTek, ktoré síce ponúkajú skvelý výkon za dostupnú cenu, ale problémom je stále nižší výkon v porovnaní s tými od Qualcommu. Portál Xiaomadictos.com má však pre nás dobré správy. Modely však prídu na náš trh s upravenou výbavou a zrejme i upraveným dizajnom. A i keď základný model s označením Redmi Note 11 už prišiel na náš trh pod názvom Poco M4 Pro 5G, ostatné modely s čipsetom MediaTek Dimensity 920 ku nám zrejme neprídu. Namiesto toho sa dočkáme troch smartfónov so Snapdragonom.

Smartfóny so Snapdragonom budú výkonnejšie

Keď sa pozrieme na výbavu smartfónov z radu Redmi Note 11, za veľmi nízku cenu je bezkonkurenčná. Na druhú stranu však medzi špecifikáciami vyčnievajú čipsety z radov MediaTek, ktoré majú medzi fanúšikmi spoločnosti Xiaomi nie príliš dobrú reputáciu. Okrem nižšieho výkonu či povesti spojenej s prehrievaním smartfónov totiž pre smartfóny s čipsetom od spoločnosti MediaTek nie je možné nahrať custom ROM od Xiaomi.eu. Tá je medzi fanúšikmi veľmi populárna, no od istého času sa pre tieto smartfóny nevyvíja. A čo za tým stojí? Častokrát bricknuté zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čipsety od Qualcommu nám tak zaručia niekoľko výhod oproti čínskym modelom s MediaTekom. Xiaomi má v prípade troch modelov z radu Redmi Note 11 siahnuť po čipsetoch Snapdragon 695, Snapdragon 778G Plus a v najvyššej verzii môžeme očakávať Snapdragon 860 či až dokonca Snapdragon 870. Zatiaľ nie je známe, či sa dočkáme aj inej zmeny vo výbave. Na druhú stranu sú už teraz tieto modely veľmi dobre vybavené.

Kedy tieto smartfóny uvidíme?

Vzhľadom k tomu, že už teraz má Xiaomi na týchto smartfónoch s čipsetmi od Qualcommu pracovať by nebolo prekvapujúce, keby sme nové smartfóny videli ešte pred koncom tohto roka. Nie je však známe, či sa modely z radu Redmi Note 11 so Snapdragonmi dostanú na náš trh ešte pred Vianocami. Na ďalšie vyjadrenie spoločnosti si tak zrejme budeme musieť ešte pár dní počkať.

Prítomnosť nových modelov i s čipsetmi od Qualcommu nás však samozrejme teší. Vyzerá to však tak, že Xiaomi má len obmedzené zásoby čipsetov od spoločnosti MediaTek. Tie si teda ušetrilo pre Čínu a ku nám sa dostanú modely, po akých všetci túžime.

Teší vás prítomnosť čipsetov z radu Snapdragon v modelovom rade Redmi Note 11? A kúpili by ste si niektorý z týchto smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close