SamsungSpravodajstvo

Samsung údajne spolupracuje s Google na Fuchsia OS, ktorý má v budúcnosti nahradiť Android

Kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, údajne spolupracuje s Google na Fuchsia OS, ktorý má v budúcnosti nahradiť Android.

Operačný systém Android je aktuálne najrozšírenejším OS, ktorý poháňa smartfóny. Hoci Huawei aktuálne vyvíja HarmonyOS, ktorým chce vytlačiť operačný systém Android z trhu a zabrať po ňom priestor, tak Android ako taký, to má do budúcnosti už „zrátané“. Dôvodom je, že aj samotný Google sa pozerá po alternatívnom operačnom systéme, ktorý by priniesol nové možností interakcií a technológie. Aktuálne sa ako alternatíva javí Fuchsia OS. Rovnako aj v tomto prípade, ide o operačný systém od spoločnosti Google.

Samsung má príležitosť ovplyvniť, ako bude vyzerať Fuchsia OS

Podľa publikovaných správ portálom 9to5google spoločnosť Samsung dostala príležitosť ovplyvniť smerovanie operačného systému Fuchsia OS. Portál konkrétne píše, že Google otvoril svoje brány pre ďalších vývojárov, medzi ktorými nájdeme zástupcov spoločnosti Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál odhalil túto spoluprácu na základe dokumentácie ku kódu Fuchsia OS, kde v sekcii autori je uvedená spoločnosť Samsung Inc., hneď vedľa spoločnosti Google. Môžeme sa tak domnievať, že spoločnosť Google formalizuje spoluprácu s kórejským výrobcom smartfónov, ktorý aktuálne dominuje trhu so smartfónmi.

„Poslednou spoločnosťou, ktorá prispela do projektu Fuchsia od spoločnosti Google, je Samsung s pridaním kódu súvisiaceho s „Flash-Friendly File System“. Systém ako taký ja častokrát tiež označovaný ako „F2FS“, a je alternatívnym systémom na správu súborov v pamäti zariadenia, ako je napríklad zabudované úložisko smartfónu.“

Aktuálne však nie je presne známe, aké plány má spoločnosť Samsung s operačným systémom Fuchsia OS a ani to, v akej miere prispieva, resp. bude prispievať do vývoja pripravovaného OS. Rovnako sa doposiaľ neobjavili ani žiadne oficiálne správy, ktoré by hovorili o implementácii Fuchsia OS do telefónov spoločnosti.  

V každom prípade, uvedenie nového operačného systému na trh a jeho komerčné využitie v praxi, nie je otázkou dní, či mesiacov, ale skôr nasledujúcich niekoľkých rokov. Bezpochyby bude zaujímavé sledovať, ako ho budú implementovať výrobcovia do svojich smartfónov. Rovnako bude zaujímavé aj to, aké novinky prinesie v  súvislosti s funkciami pre používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close