SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Samsung si nechal patentovať úplne bezrámčekový smartfón. Budúci Samsung Galaxy S10?

Predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti Samsung sa nezadržateľne blíži, no Samsung nás už s ničím zrejme neohúri. Väčšina špecifikácií a vychytávok bola prezradená behom posledných mesiacov. Popredný kórejský výrobca si už v tomto momente pre nás chystá niečo oveľa špeciálnejšie. V hľadáčiku má vytvorenie smartfónu bez akýchkoľvek rámčekov, tým pádom môžeme hovoriť o prvom smartfóne s displejom pokrývajúcim až 100% prednej plochy zariadenia.

V najnovšom zverejnenom patente nám Samsung popisuje nový smartfón s úplným bezrámčekovým displejom s implementovaným tlakovým senzorom a vstavanou čítačkou odtlačkov prstov. Vďaka zabudovanej čítačke a tlakovému senzoru, by mal byť smartfón vybavený špeciálnymi gestami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spustenie asistenta silnejším zatlačením tlačidla Domov

Keď je smartfón zablokovaný, stredná oblasť spodnej časti smartfónu sa na chvíľu stane čítačkou odtlačkov prstov, ktorá začne snímať už po jemnom dotyku obrazovky. Pokiaľ by ste strednú oblasť smartfónu zatlačili o čosi silnejšie, aktivovali by ste mikrofón, či už na používanie asistenta Bixby, alebo iného hlasového asistenta. V prípade, že by ste zatlačili ešte silnejšie, otvoril by sa Vám zoznam aplikácií.

Na tlak bude reagovať celá plocha displeja

Zdroj: LetsGoDigital

Samozrejme, na tlak nereaguje iba stredné tlačidlo Domov. Tlakový senzor bude implementovaný pod celým displejom, tým pádom bude každá časť displeja ponúkať rôzne možnosti. Tlačidlo Späť by pri ťažšom stlačení malo automaticky otvoriť fotoaparát atď.

Kde bude umiestnený fotoaparát?

Umiestnenie snímača odtlačkov prstov do displeja je naozaj šikovné a spoločne s tlakovým senzorom, môže tvoriť zaujímavú kombináciu čo sa funkcionalít týka. Keďže sa ale jedná o naozaj bezrámčekový displej, kam chce Samsung strčiť prednú kameru? Na nákresoch je jasne vidieť malý priestor pre predný reproduktor (zrejme) no kamera sa na nákresoch ani raz nevyskytla.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (LetsGoDigital)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close