SpravodajstvoTechnológie

Samsung prináša 49 palcový ultra-wide curved monitor

Spoločnosť Samsung priniesla ďalšiu novinku. Tentokrát ide o zrejme jeden z najširších desktop monitorov. Tento ultra-wide monitor od Samsungu nesie označenie CHG90.

CHG90 je nielen obrovský ale samozrejme vybavený aj najnovšími technológiami. Tento gigant, ktorý pomaly trčí zo stola a je široký ako televízor, sa píši technológiou QLED. Obrovský monitor má pomer strán až neuveriteľných 32:9. Je určený najmä pre hráčov, zrejme ale pre tých náročnejších. Najväčšími výhodami pri hraní sú práve šírka tohto monitoru, rozlíšenie až 3840 x 1080 pixelov a obnovovacia frekvencia 144Hz. O živosť farieb sa postará najnovšia QLED Quantum Dot technológia od Samsungu, ktorá prináša farebné spektrum až 1 miliardu odtieňov všetkých farieb. Samozrejmosťou je 1 milisekundová odozva, podpora HDR (Hidh Dynamic Range) pre lepší kontrast a taktiež podpora AMD Radeon Freesync 2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: samsung.com

Samsung pre používateľov, ktorý tento monitor budú využívať najmä na prácu pri ktorej potrebujú využiť celú šírku monitoru, pripravil zaujímavý software. Software monitoru CHG90 umožňuje používateľom pracovať aj s 6 oknami naraz. Zo stránky konektivity tohto monitoru, je CHG90 vybavený DisplayPortom, Mini DisplayPortom, dvojicou HDMI portov a trojicou portov USB 3.0. Škoda že Samsung jeden z portov USB 3.0 nevymenil za už novšiu variantu USB-C.

Samozrejme nie používatelia túžia po tak širokom monitore. Spoločnosť Samsung si pre takýchto potencionálnych zákazníkov pripravila menšie varianty s označením CHG70. Tieto monitory Samsung ponúka v dvoch prevedeniach a to monitor široký 27 palcov a 32 palcov.

Takýto obrovský monitor ešte ku tomu nabitý najnovšími technológiami, samozrejme nieje lacnou záležitosťou. Najväčšia varianta CHG90 je dostupná s cenovkou 1499 dolárov. Menšia 32 palcová varianta sa predáva za 699 dolárov a najmenšia za 599 dolárov. Všetky tieto monitory sa dajú už teraz predobjednať na stránkach Samsungu.

Zdroj: samsung.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close