SamsungSpravodajstvoXiaomi

Samsung má dodávať kľúčový komponent pre skladateľné smartfóny spoločnosti Xiaomi

Rysuje sa spolupráca medzi Samsungom a niekoľkými výrobcami smartfónov na čele so Xiaomi.

Spoločnosť Samsung doposiaľ predstavila už niekoľko generácií skladateľných smartfónov pričom ide o spoločnosť, ktorá má pravdepodobnejšie najväčšie know-how v oblasti ohybných displejov. Tieto skúsenosti spoločnosti Samsung pravdepodobne využijú aj ďalší výrobcova smartfónov.

Portál Thelec prišiel so správami, v ktorých píše, že Samsung vyvíja ohybné displeje hneď pre niekoľko výrobcov smartfónov na čele so Xiaomi. Ide konkrétne ešte o Oppo a Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung mal vyhrať súťaž. Bude dodávať displeje pre konkurenciu

Podľa aktuálne dostupných správ, mal práve Samsung vyhrať súťaž s LG, BOE a Visionox, vďaka čomu získal exkluzívne kontrakty s vyššie spomínanými výrobcami displejov.

Ďalej portál píše, že boli poodhalené veľkosti displejov, ktorými by mali disponovať samotné zariadenia. Smartfón z kuchyne Oppo by mal disponovať 7,7“ displejom, ktorý sa bude skladať zhora na dol. Pôjde teda o typu „véčka“ pripomínajúci Galaxy Flip, prípadne Motorolu Razr. Vonkajšia obrazovka zariadenia by mala mať od 1,5“ do 2“. Len pre zaujímavosť, Oppo už v minulom roku predstavilo prototyp skladateľného smartfónu s rovnakou veľkosťou displeja.

Xiaomi na druhej strane by malo disponovať 7,92“ displejom, ktorý by mal byť typu „knižky“, resp. bude sa zatvárať a otvárať z bokov. Bude teda pripomínať zariadenia Galaxy Z Fold 2. Externý panel by mal mať veľkosť 6,38“. Mimochodom, za pripomenutie stojí povedať, že v tomto roku sa očakávajú celkovo 3-skladateľné smartfóny z kuchyne spoločnosti Xiaomi.  Čo sa týka ceny, tak tú sa bohužiaľ neodvážime tipovať. Na druhej strane, nie tak dávno, generálny riaditeľ Xiaomi sa pýtal prostredníctvom sociálnej siete Weibo, či by fanúšikovia mali záujem o smartfón s cenovkou 1 500 dolárov. Druhým dychom však treba povedať, že nevieme s istotou povedať, ktorého zariadenia sa táto otázka týkala. Do úvahy ešte prichádza Mi Mix 4. V každom prípade môžeme očakávať, že cenovka skladateľného zariadenia pravdepodobne prekročí 1 000€. Nešlo by pri pohľade na ceny aktuálnych vlajkových smartfóny výrobcu o žiadne prekvapenie. V každom prípade, pôjde však o cenovo atraktívne zariadenia pri pohľade na konkurenciu.

Do tretice informácie hovoria o spolupráci so spoločnosťou Google, ktorej skladateľný displej by mal disponovať 7,6“ panelom.  O pripravovanom smartfóne z kuchyne Google však nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie vrátane zákulisných správ.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close