SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S20 Ultra konečne prešiel DXOMARK testom. Huawei a Xiaomi si môžu vydýchnuť

Samsung Galaxy S20 Ultra bol konečne podrobený testu porotou DXOMARK

Konečne! DXOMARK otestoval smartfón Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý je aktuálnou vlajkovou loďou kórejského výrobcu smartfónov. Zariadenie bolo predstavené 11. februára, teda viac ako 3 mesiace dozadu. Medzičasom hlavná konkurencia, Xiaomi vrátane Huawei, stihli predstaviť svoje vlajkové zariadenia, ktoré boli už aj testovanými odbornou porotou DXOMARK.

Prekvapenie sa nekoná. Huawei je stále kráľom

Na výsledky odbornej poroty sme čakali skutočne dlho a pri každej aktualizácií rebríčka, fanúšikovia Samsungu len kývli rukou, že v rebríčku nie je Galaxy S20, a teda nemá výpovednú hodnotu. Nuž, od dnešného dňa sa to mení, avšak treba dodať, že výsledok fanúšikov spoločnosti určite nenadchne. Zariadenie totiž získalo „len“ 122 bodov. Znamená to, že k dnešnému dňu je 6., resp. 7. najlepším fotomobilom na trhu (o priečku sa delí so zariadením Honor V30 Pro).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S20 Ultra DXOMARK test
Zdroj: DXOMARK

Neznamená to však, že smartfón robí nekvalitné fotografie. Druhým dychom treba zároveň dodať, že hlavná konkurencia v podobe zariadení Mi 10 Pro a P40 Pro nie je na míle vzdialenou. Xiaomi získalo v rebríčku DXOMARK 124 bodov, zatiaľ čo Huawei 128 bodov.

DXOMARK hovorí, že testovalo celkovo 1600 fotografií a viac ako 2 hodiny videa nahrávaného v laboratórnych podmienkach. Zároveň treba dodať, že testovaná bola verzia s procesorom Exynos, ktorá sa predáva v rámci Európy. Kto vie, ako by dopadla verzia smartfónu s procesorom Snapdragon. Špecifikácie hlavnej kamery sú:

  • Hlavná kamera: snímač 108MP 1 / 1,33 ″, s clonou f / 1,8 s automatickým zaostrovaním PDAF a OIS (optickou stabilizáciou)
  • Teleobjektív: 48MP 1 / 2,0 ″ snímač, periskopový objektív s clonou f / 3,5 s automatickým zaostrovaním PDAF
  • Extrémne širokouhlý snímač: 12MP senzor s clonou 2,2 mm
  • Hĺbkový snímač

Zdroj: DXOMARK

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close