Samsung predstavil nový Galaxy A9. Prvý smartfón so 4 kamerami na zadnej strane

Samsung Galaxy A9 prvy smartfon so 4 kamerami
Zdroj: produktová fotografia

Aký je podľa vás ideálny počet kamier? 1, 2 či 3? V Samsungu majú na to jasno – 4!

Spoločnosť Samsung predstavila nový smartfón Galaxy A9, ktorý okrem „nadupaných“ špecifikácií (ako aj cene) ponúka hneď 4 kamery na zadnej strane zariadenia. Poďme sa však na smartfón pozrieť bližšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung Galaxy A9 je prvým smartfónom so 4 fotoaparátmi

Smartfón ponúka veľký 6,3“ FULL HD+ Amoled displej, 8-jadrový procesor Qualcomm (SDM660 /  2,2GHz štvorjadrový + 1,8GHz štvorjadrový), ktorému sekunduje 6GB RAM a 128GB úložný vstavaný priestor s možnosťou rozšírenia o ďalších 512GB. O chod zariadenia sa stará akumulátor s kapacitou 3800mAh. Na prvý pohľad sa jedná zariadenia, ktoré „nevybáča“ zo štandardu vlajkových lodí. Nuž, ale skutočnosť je úplne iná.

Riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics povedal:

„Staviame na našich skúsenostiach s vývojom fotoaparátov pre smartfóny a v rámci celého nášho portfólia Galaxy predstavujeme technológiu novej generácie, ktorá umožní väčšiemu počtu zákazníkov využívať výhody špičkových inovácií. Sme radi, že k nášmu sľubu môžeme dospieť a že môžeme predstaviť telefón Galaxy A9, ktorý ako prvý na svete ponúka pokročilú technológiu v oblasti fotoaparátov.“

Galaxy A9 prichádza totiž ako prvý smartfón so 4 fotoaparátmi na zadnej strane zariadenia. Táto kombinácia by mala poskytnúť možnosť vytvárania a zdieľania úchvatných snímok. Samsung vo svojej tlačovej správe píše:

„Nenechajte sa obmedzovať žiadnymi kompromismi a využite dvojnásobný optický zoom (pozn. redakcie: 2x optický zoom, 10 Mpx AF, f/2,4) pre tvorbu neuveriteľne detailných záberov aj zo značnej vzdialenosti.

ultraširokouhlým objektívom (pozn. redakcie: 120°, 8 MP, f/2,4 ) môžete zachytávať svet do najmenších podrobností a bez akýchkoľvek obmedzení a s pomocou funkcie optimalizácie scény budete fotografovať ako profesionál.

Vďaka technológii rozpoznania scény s využitím umelej inteligencie je fotoaparát teraz inteligentnejší a je schopný okamžite rozpoznať fotografovaný objekt a zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť nastavenie pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku.

Svoju kreativitu môžete vyjadriť pomocou objektívu so selektívnou hĺbkou ostrosti (pozn. redakcie: 5 Mpx, f/2,2), ktorý vám dáva možnosť ručne nastavovať hĺbku ostrosti fotografií a zamerať sa na fotografovaný objekt, a tvoriť tak nádherné, profesionálne vyzerajúce snímky.

S 24Mpx hlavným objektívom (pozn. redakcie f/1,7) telefónu Galaxy A9 dokážete kedykoľvek v priebehu dňa urobiť nádherné, jasné a zreteľné snímky, a to ako v ostrom svetle, tak aj za nepriaznivých svetelných podmienok.“

Ako môžete čítať tak máme sa skutočne na čo tešiť. Smartfón okrem štvorice fotoaparátov poskytuje aj ďalšie vychytávky. Napríklad osobnú digitálnu asistentku Bixby2, Samsung Health, vrátane služby App Pair a ďalšie. Smartfón by mal prísť v troch jedinečných farebných vyhotoveniach – čiernej Caviar Black, modrej Lemonade Blue a ružovej Bubblegum Pink.

Samsung si za zariadenie však nechá aj poriadne zaplatiť, odporúčaná cena je 579€. Na pultoch predajní by sa mal objaviť v polovici novembra.

Zdroj: Tlačová správa, vlastný, obrázky: produktové fotografie

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre