Spravodajstvo

Samsung vychvaľuje kvalitu fotografií zariadenia Galaxy 8 fotografiou, ktorá bola vytvorená zrkadlovkou

Nie tak dávno svetom technológií prebehla správa o tom, že spoločnosť Huawei zavádzala používateľov v reklame propagujúcej smartfón Huawei Nova 3. Problém bol v tom, že spoločnosť v reklame poukazovala na kvalitu fotiek zosnímaných smartfónov, malo to však háčik. Fotografie boli v skutočnosti vyhotovené zrkadlovkou.

Rovnaké fopá sa tentokrát stalo spoločnosti Samsung, ktorá na svojich stránkach za rovnakým účelom promovala kameru smartfónu Galaxy A8. V tomto prípade však fotografia „vytvorená“ smartfónom bola v skutočnosti vytvorená tak isto zrkadlovkou a následne upravená photohospom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na situáciu poukázal Dunja Djudic, autor fotografie, ktorý ju predával prostredníctvom služby EyeEm. Po predaji fotografie bol jej autor zvedavý kto si ju zakúpil a tak začal pátrať. Po chvíľke ju objavil na produktovej stránke spoločnosti Samsung (Malajská pobočka).

„Moja prvá reakcia bol výbuch smiechu. Len sa pozrite čo spravila práca photoshopu s tvárou a vlasmi! Vždy sa mi páčila prirodzená farba vlasov, ale myslím si, že tvorca tohto frankenštajnského obrázku preferuje červenkastné tóny. Okrem očí však odstránil všetky krvné cievy. Ktokoľvek kto vytvoril tento obrázok tiež vystrihol pôvodne pozadie obrázku a vložil ho do náhodnej fotografie parku. Ak si dobre spomínam tak fotografia bola pôvodne zhotovená pri clone f/2.0….“.

Aby sme však boli fér, tak Samsung v rámci popisu produktu na konci upozorňuje, že obrázky sú simuláciou a slúžia len na demonštračné účely.

Zdroj: TechChrunch.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close