SpravodajstvoWindows

S Výročou aktualizáciou prichádza aj tranformácia aplikácií a hier na Windows!

Spolu s uvoľnením Windows 10 výročnou aktualizáciou a novým SDK, Buildom 14393 Microsoft ohlásil ďalšiu veľkú vec pre developerov.  Microsoft od včerajšieho dňa totiž uvoľnil vkladanie aplikácií pre PC, telefóny a ich inteligentné okuliare HoloLens využívajúcich Anniversary Update SDK. Inými slovami pre nás bežných používateľov to v preklade znamená, že developerom sa uľahčí vývoj aplikácií a hier pre Windows platformu a to prostredníctvom Projectu Centennial, resp. známeho aj ako mostu slúžiaceho na prepis  kódu z konkurenčného iOS pre Windows platformu.

Kevin Gallo, vedúci projektu Centennial na margo tohto kroku povedal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Milióny používateľov využívajú Win32 a .NET môžu od dnes získať prístup a ťažiť z Univerzálnej Windows platformy a Windows obchodu. Využívanie moderného rozvoja UWP technológie, čistej inštalácie, odinštalovania či aktualizácií desktopových aplikácií, ako aj prístup k UWP APIs zahŕňajúc Živé dlaždice,..

Gallo ďalej dodal, že ich cieľom je pokračovať vo vývoji Windows platformy ako viac otvorenej pre vývojárov a poskytujúcej nástroje vývoj bez ohľadu na to, pre ktorú platformu je aplikácia vyvíjaná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close