SpravodajstvoWindows

S Creators Update prídu aj menšie aktualizácie, vďaka Unified Update Platform technológii

Windows 10 Creators Update sa pomaly, ale isto blíži a so skracujúcim sa termínom sa na svetlo dostávajú nové a nové informácie. Najnovší report hovorí o technológii Unified Update Platform, ktorej cieľom je zjednodušiť proces sťahovania aktualizácií systému Windows.

Unified Update Platform je technológia založená na tom, že pri aktualizácii systému sa vám už nebude sťahovať „celý súbor“, ale len jeho časť, ktorá je odlišná od tej čo máte nainštalovanú vo vašom PC. Inými slovami, keď Microsoft vypustí aktualizáciu, v rámci ktorej budú prístupné nové zvukové signály, tak nebude sťahovať všetky ako a jeden balík, ale len tie, ktoré vám budú chýbať. Microsoft si od toho sľubuje nie len jednoduchší proces aktualizácie systému, ale aj zredukovaný prenos dát, ktorý by sa mal hravo zmestiť pod 1GB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Microsoft

Mimochodom, táto funkcionalita je už dnes dostupná ako aj testovaná v rámci programu Windows Inisder od decembra minulého roka. Bežní používatelia Windowsu by mali túto novinku pocítiť na vlastnej koži už v priebehu marca, resp. apríla, teda čo nevidieť. Windows 10 Creators Update by zároveň mala byť poslednou aktualizáciou, ktorá bude prebiehať „starou“ metódou, teda dôjde k stiahnutiu celého balíka a nie len rozdielových častí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close