Rysuje sa spolupráca medzi Honorom a MediaTekom? Údajne áno

Honor má údajne záujem o spoluprácu so spoločnosťou MediaTek

Honor 5G smartfony
Zdroj: Vosveteit.sk, Flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Posledné dni sú pre spoločnosť Huawei, resp. Honor vcelku búrlivými. Dôvodom je predĺženie sankcií zo strany americkej vlády a zavedenie nových opatrení vplývajúcich na možnosti obchodovania s ďalšími firmami. Americká vláda konkrétne oznámila rozšírenie sankcií, ktoré spoločnosti Huawei obmedzujú možnosti kooperácie so spoločnosťou TSMC, ktorá pre Huawei dodáva mobilné procesory Kirin.

Rysuje sa spolupráca s MediaTekom?

Portál Pocketnow.com prišiel v skutku  so zaujímavými informáciami, v ktorých poukazuje na slová generálneho riaditeľa spoločnosti Honor. Zhao Ming mal počas predstavenie smartfónu Honor X10 naznačiť, že sa snažia nadviazať spoluprácu so spoločnosťou MediaTek, od ktorej by chceli využívať 5G procesory vo svojich zariadeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MediaTek v súčasnosti dodáva svoje 5G procesory napríklad aj pre konkurenčnú spoločnosť Xiaomi. Napríklad pre zariadenie Mi 10 Youth Edition, ktorý je poháňaný procesorom Dimensity 100. Okrem iného spoločnosť predstavila pár dní dozadu aj procesor Dimensity 820.

mediatek dimensity
Zdroj: MediaTek

Informácie, s ktorými prišiel portál by dávali vskutku zmysel. Spoločnosť sa totiž musí nejak vyrovnať so súčasnou situáciou, ktorá určite nie je jednoduchou. Otázne však je, ako príjmu tieto procesory zákazníci spoločnosti, v mnohých regiónoch totiž nemajú najlepšiu povesť vrátane Slovenska. Treba však dodať, že nepopulárnymi sú obzvlášť v prípade náročnejších používateľoch.

Hneď ako budú dostupné ďalšie informácie, tak Vám ich prinesieme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre