Ruský startup predstavuje robota, ktorý je na nerozoznanie od človeka

Stanú sa humanoidné roboty postupne bežnými v našej spoločnosti? Ruský startup Promobot predstavil robota, ktorý je na nerozoznanie od človeka.

humanoidné roboty nerozoznanie od človeka
Zdroj: startup robo-c.ai

Robotický startup z Ruska Promobot odhalil svoj nový robotický model nazvaný Android Robo-C, ktorý vyzerá skutočne realisticky. Téme sa venoval portál mobygeek.com

Humanoidný robot
Zdroj: Promobot

Narozdiel od iných robotov, ktoré často pracujú v priemyselnom prostredí, Android Robo-C môže nahradiť ľudí v kanceláriach. Napríklad, tento robot môže automaticky odpovedať turistom pri návštevách nakupovacích centier a múzeí. Alebo môže priamo komunikovať s ich návštevníkmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Humanoidný robot
Zdroj: Promobot

Jeho pracovná doba zatiaľ predstavuje maximálne 8 hodín predtým ako sa vybije batéria, čo je priblížne dĺžka pracovného dňa ľudí. Následne musí byť robot znovu nabitý.Podľa predstaviteľov firmy Promobot je ich robot schopný komunikovať s ľuďmi pomocou umelej inteligencie spolu so 100 000 rečovými modulmi. V rovnakom čase dokáže vyjadriť svoje emócie rovnako ako ľudia pomocou 600 mimických tvárí. Promobot tvrdí, že spoločnosť plánuje vyrábať 10 robotov mesačne. Otázkou ešte ostáva cena.

Android Robo-C nie je prvým humanoidným robotom, ktorý bol navrhnutý a vyrobený Promobotom. Tento startup už predal desiatky robotov schopných rozprávať a pracovať v Rusku a 35 iných krajinách. Väčšina z týchto robotov má úlohu administrátorov, komunikátorov, konzultantov, sprievodcov a koordinátorov nahradzajúcich ľudských zamestnancov. V tomto momente je cieľom Promobota vyrobiť 1000 robotov pre európsky trh do roku 2024.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre