APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoTechnológie

Na svete je nová aplikácia, ktorá Vám prezradí mená ľudí naokolo Vás počas rôznych eventov. Bezpečnostní experti majú z nej obavy

Stáva sa vám, že zabúdate mená ľudí, ktorých stretávate? Ak áno tak máme pre vás riešenie, na svete je nová aplikácia od spoločnosti SociaRecall, ktorá vám dokáže po oskenovaní tváre človeka povedať ako sa konkrétna osoba volá. V budúcnosti by v aplikácií mohli pribudnúť aj ďalšie informácie.

Aplikácia funguje na princípe, že ľudia nahrajú do nej svoje selfie fotografie, ktoré následne spoločnosť SocialRecall používa na identifikáciu osoby pre ostatných používateľov aplikácie v rámci konkrétnej geografickej oblasti. Identifikácia osoby následne prebieha prostredníctvom prihlásenia sa do aplikácie cez sociálnu sieť, napríklad Facebook. Jej autori vidia využitie aplikácie napríklad na rôznych sociálnych eventoch, večierkoch či na inej obdobnej akcii. Po ukončení eventu by aplikácia mala automaticky odstrániť všetky dáta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obavy o súkromie sú na mieste

Na prvý pohľad sa jedná o skvelý nápad ako identifikovať ľudí. Má to však niekoľko háčikov. Experti tvrdia, že aj napriek tomu, že spoločnosť SocialRecall hovorí, že údaje z aplikácie sú uložené len na smartfóne a nie sú „online“ tak v budúcnosti sa tieto dáta môžu dostať rôznymi spôsobmi na verejnosť alebo môžu byť nejak zneužité.

Zdroj: scientificamerican.com, úvodný obrázok: pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close