SpravodajstvoTechnológie

Čína zavádza do praxe novú technológiu sledovania. Rozpozná Vás aj keď si zahalíte tvár

Technológie napredujú významným tempom dopredu. O tom niet pochýb. Nie tak dávno sa začali zavádzať technológie rozpoznávania tváre po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré podobnú technológiu má v Bratislave na Trnavskom Mýte. Čína však posúva sledovanie na úplne novú úroveň, ľudí bude identifikovať na základe chôdze.

Čínske úrady začali nasadzovať nový nástroj na sledovanie: softvér na rozpoznávanie chôdze, ktorý využíva tvary ľudského tela a spôsob chôdze za účelom identifikácie osôb v prípadoch kedy majú zahalenú tvár. Aktuálne túto technológiu Čína zavádza v metropolách Pekingu a v Šanghaji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huang Yongzhen, generálny riaditeľ spoločnosti Watrix, uviedol, že jeho systém dokáže identifikovať ľudí až do vzdialenosti približne 50 metrov, a to dokonca aj vtedy, keď sú otočení chrbtom.

„Nepotrebujete spoluprácu ľudí, aby sme mohli rozpoznať ich identitu,…“ vysvetľuje Huang.

Huang ďalej dodáva, že technológiu nebude byť možné oklamať napríklad zmenou chôdze. Analyzuje totiž celé časti tela.

Podľa všetkého o túto technológiu je záujem vo viacerých regiónoch Číny. Napríklad o ňu prejavili záujem v provincii Xinjiang, kde žije veľká populácia moslimov, ktorá je pod intenzívnym dohľadom miestnych úradov.

Technológia rozpoznávania chôdze nie je novinkou

Zaujímavosťou je, že technológia rozpoznávania chôdze nie je vo svete novinkou. Na jej vývoji aktívne pracujú viaceré krajiny, napríklad v USA už desaťročia skúmajú identifikáciu ľudí na základe chôdze. Výnimkou nie je ani Veľká Británia. Avšak prvou krajinou kde táto technológia dostáva komerčné využitie je Čína.

Vývoj tejto technológie stál 14,5 milióna dolárov.

Zdroj: DailyMail

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close