Recenzie

Článok od čitateľa: Nokia Lumia 1320- prvé skúsenosti s WP a návrat ku Nokii

Rozhodol som sa opísať moje skúsenosti s Lumiou 1320, ktorý som si zadovážil po novom roku. Mobil som kupoval od ruky za 160 € s ešte ročnou zárukou . Dlho som váhal ktorý pristroj s WP si mám kúpiť. Chcel som hlavne dobru vydrž na baterku , veľký display (kedže som vlastnil Galaxy note n7000 ) a LTE sieť . Táto Lumia 1320 splnila všetke moje požiadavky na novy mobil .

Mobil sa ťažko ovláda jednou rukou, ale o to sa ani nepokúšam, kedže viem do čoho som išiel a že budem musieť urobiť kompromis. Výhody mobilu sú: skvela výdrž na baterku – pri normálnom používaní  kľudne aj 3-4 dni ( telefonovanie, sms atd..) pri nízkom jase, občasnom pripojení na internet (wifi, mobilne data) a nejakej tej hre .

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Trocha mi vadí klzký zadný kryt, občas mobil vypadáva s ruky, asi to vyriešim nejakým puzdrom .To že Display ma rozlíšenie len HD mi až tak nevadí, filmy a seriály, ktoré na ňom pozerám vyzerajú super aj tak 🙂 Teší ma navigácia Here , ktorú par krát používam a funguje spoľahlivo, už som stihol vyskúšať aj navigáciu od Sygicu a tiež je musím pochváliť.

Čo sa týka aplikácií, som spokojný s ponukou Storu, len mi tam chýba Opera Mobile , ktorú som si na androide obľúbil, inak nemám čo vytknúť. Mam aj kúpené aplikácie a to su Amazing weather HD, Metrotube a OneMusic , s hier si plánujem kupiť GTAčko a nejaké tie závodne hry

Vstavané aplikácie sú dobre, vadí mi len kalendár, na ktorý som našiel náhradu s názvom Simple Calendar. Inak Office aplikácie sú fajn a aj foto nástroje , ktoré ponuka Nokia od výroby .

Na tomto Smartphone sa mi ešte páči funkcia prebudenia Displaja poklepaním prsta a aj Glance screen , kedy nemusím mobil odomknúť aby som zistil čas, počasie, kalendár atď.. 🙂

Ešte jedna vec ktorá sa mi na WP páči je že ponuka vyskúšať si hru, pripadne aplikáciu ešte pred jej zakúpením. To konkurenčne platformy neponúkajú . Aspoň o tom neviem.

Na záver pridávam moje stiahnuté aplikácie : 6tag (instagram ), Amazing Weather HD( počasie) ESPN f1 (formula 1 ) ,Meniny, Metrotube  ,Metromail ( email , ktorý používam na Gmail ),NFS hot Pursuit ,OneMusic (prehrávač hudby ), PDF reader ,Ringtone Maker, Simple Calendar, Spotify, Sygic, Wikipedia, Wooky čítačka, Wptorrent a bankové aplikácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close