RecenzieSpravodajstvo

Inteligentný náramok Xiaomi Amazfit Smartband s meračom srdcového tepu | RECENZIA

Pred desiatimi dňami nám do redakcie zavítal ďalší inteligentný náramok od spoločnosti Xiaomi. Tentokrát ide o Xiaomi Amazfit Smartband so zabudovaným meračom srdcové tepu. Poďme sa spoločne pozrieť, aké sú jeho najväčšie výhody a naopak nedostatky. 

Náramok opäť prichádza v elegantnej bielej krabičke ako jeho predchodca Xiaomi Mi Band 2. V balení sa nachádzal návod ku zariadeniu, špeciálna USB nabíjačka a samotný náramok. V galérií si môžete detailnejšie pozrieť celý obal, v ktorom bol náramok spolu s obsahom obalu. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Náramok vyzerá veľmi vkusne a pohodlne. Nikdy som si nemyslel, že guma a OLED display dokopy môžu vyzerať naozaj elegantne. Ide primárne o športový náramok, ale na pohľad by ste to určite nepovedali. Samozrejme, veľkou výhodou náramku je aj zabudovaný merač tepu srdca spolu s viacerými senzormi, ktoré sledujú stav vášho kardiovaskulárneho systému. Náramok je vodotesný s certifikáciou IP 67, takže sa s ním môžete úplne v kľude sprchovať alebo plávať. 

Zdroj: vlastný

Po otvorení krabice sme náramok vybrali a dali nabiť cez špeciálny USB kábel. Náramok bol nabitý za cca 2 hodiny. Prepojenie s telefónom bolo v našom prípade trošku zložitejšie. Pre Amazfit Smartband ešte žiaľ nieje dostupná plnohodntná anglická aplikácia, takže sme museli siahnuť po jej čínskej verzii priamo z QR kódu v návode. Spárovanie sa podarilo ihneď. Po synchronizácii sa firmware náramku automaticky aktualizoval. Tento proces zabral necelé 3 minúty. Po aktualizovaní sa na hodinkách zmenil čas a dátum, spolu s novou animáciou pri meraní tepu. 

Zdroj: vlastný

Aplikácia je vcelku prehľadná a človek po chvíli príde nato, čo je čo aj keď nevie po čínsky. Niektoré prvky v aplikácii, ako nastavenia notifikácií sú napríklad aj v angličtine. Na hlavnej ploche aplikácie vidíte prehľadne Váš posledný tep, počet krokov, dĺžku spánku alebo prejdenej vzdialenosti.

Samotné odmeranie tepu je veľmi jednoduché. Stačí priložiť prst na jedinú dotykovú plochu (tlačidlo) a po chvíli sa Vám na displeji zobrazí aktuálny tep. Tep sa automaticky uloží do aplikácie v telefóne. Novinkou pre mňa bol hlavne graf srdcovej činnosti. Ten som ešte nikdy v živote pri takýchto športových hodinkách nevidel a dosť ma to prekvapilo. Bol vcelku presný, ale pokiaľ pri meraní tepu náhodou chodíte alebo hlasno rozprávate bude graf mierne roztrasený s malými odchýlkami. Nevyrovnaný graf môže nabudiť dojem, že máte nejakú srdcovú chorobu, ale nebojte sa, stačí si sadnúť a byť chvíľu v kľude. 

Mnohých poteší aj priama viditeľnosť informácií na displeji pri priamom slnečnom žiarení, ktorá po pravde prečnela moje očakávania. Doteraz som mal možnosť vyskúšať „lacnejšieho“ konkurenta Mi Band 2, ktorý ma po pravde prekvapil v pozitívnom slova zmysle, okrem priameho slnečného žiarenia kedy bolo vidieť, že patrí do kategórie lacnejších zariadení. To však nebol prípade tohto chytrého náramku. Viditeľnosť síce nebola vždy perfektná a to hlavne na priamom slnečnom žiarení v obedňajších hodinách, ale informáciu ktorú som hľadal som bol vždy schopný prečítať bez väčšej námahy.

Záver

Náramok Amazfit Smartband od Xiaomi je skutočne jedinečný a ponúka veľké množstvo naozaj výborných funkcií, ktoré jeho konkurenti nemajú. Avšak, kvôli špičkovému meraču tepu a ďalších špeciálnych senzorov treba počítať s cenovkou okolo 100 €. Jediným sklamaním bola iba čínska aplikácia s nie dokonalým anglickým prehkladom. Pokiaľ hľadáte inteligentný náramok z trošku vyššej triedy, určite siahnite po tomto náramku. To či si radšej počkáte na anglickú verziu tejto aplikácie alebo využijete jej treťo stranové alternatívy je na Vaše zváženie. Za poskytnutie náramku na recenziu ďakujeme e-shopu GearBest.com.

Xiaomi Amazfit Smartband nájdeš tu

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close