RECENZIA | Cupe WP10 4G, monštrum s Windows 10 Mobile

Zdroj: vlastný

Na redakčnom stole nám pred niekoľkými dňami pristalo zariadenie Cupe WP10 4G, ktorý prináša plnohodnotný Windows 10 Mobile v 6.98” tele. Pravdepodobne už teda tušíte, prečo sme ho nazvali „monštrum“, kvôli jeho veľkosti. Poďme sa teraz na ňho pozrieť z blízka.

Balenie – moc tam toho nehľadajte

V balení moc toho teda nehľadajte, okrem samotného zariadenia nejakých tých materiálov v podobe príručky a podobne, ktoré asi nikdy neotvoríte a USB káblika nenájdete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
cube-wo-10-recenzia-balenie
Zdroj: vlastný

Konštrukcia a dizajn – nemáme čo vytknúť

Po konštrukčnej stránke zariadenie prichádza spracované na jednotku. Nič nevŕzga, neohýba sa, proste nesie v štýle starých „Lumií“, ktoré patrili medzi zariadenia s vyhotovené v najvyššej kvalite. Ako môžete na obrázkoch nižšie vidieť, zariadenie po bokoch lemuje šedý pásik, ktorý je vyhotovený z plastu a takmer dokonalo imituje kov. Po hranách zariadenia nájdeme ovládanie hlasitosti, slot pre SIM kartu a SD kartu (ktorá je nevyhnutná vzhľadom na vnútornú pamäť 16GB), jack pre slúchadla a mini USB. Teda všetko čo môžeme očakávať od klasického smartfónu. Rozmery zariadenia sú 18.77 x 9.77 x 0.76 cm a jedná sa unibody vyhotovenie.

Po stránke dizajnu sa nejedná o žiadneho extra fešáka, ktorý by zaujal dizajnom, ale na druhej strane ani nesklame, proste je to zariadenie ako každé iné, teda okrem jeho šírky v „páse“ – 0.76 cm. Jediné čo na nás zo začiatku vplývalo negatívne boli čínske znaky, ale ten pocit po 10 minútach opadol a brali sme to už normálne.  Preto posúdenie vzhľadu necháme na vás.

Cupe WP 10 – kvalite displeja

Displej sám o sebe je dominantou tohto zariadenia a to vďaka jeho veľkosti, ktorá dosahuje takmer 7“. Výrobca sa rozhodol pre HD rozlíšenie z čoho sme mali po pravde najväčší strach vzhľadom na to, že na smatfónoch, ktoré používame nájdeme FULL HD alebo QHD displeje a majú samozrejme menšiu uhlopriečku. Báli sme sa zbytočne, áno pri bližšom pohľade na displej sme videli pixely, ale nebolo to nič hrozné (bez sústredenia sa na nich, resp. ak sa na telefón pozeráte z väčšej dialky ako 20cm tak ich nie je vidieť). Displej si v princípe poradil so všetkým čo sme od neho čakali, kvalitne premietal videá ako aj hranie hier bolo v poriadku. Jedinú vitku by sme mali pri čítaní textu, ktorý hlavne pri zle optimalizovaných stránkach bol niekedy kostrbatý. Čo sa týka práce so zariadením na priamom slnku, tak s tou nemal v princípe problém, displej bol pohodlne čitateľný a to aj vďaka automatickej regulácii podsvietenia.

Výkon zariadenia Cupe WP 10

Ako inak, jedná z prvých vecí ktoré sme spravili bolo stiahnutie aplikácie AnTuTu Benchmark V6, cez ktorú sme zariadenie následne prehnali. Výsledok bol celkom solídny – 29.593 bodov. Pre porovnanie vlajková loď Microsoft Lumia 950 v AnTuTu má zhruba 70.000 bodov. Na prvý pohľad vás táto hodnota môže vystrašiť, ale nemusíte sa toho báť. Pre tých, ktorým čísla moc nehovoria tak s týmto zariadením si zahráte v princípe bez väčšieho zaváhania hry typu Asphalt 8: Airbone, ktoré idú na zariadení plynulo.

Zdroj: vlastný
Zdroj: vlastný

Svojmu výkonu zariadenie vďačí procesoru Snapdragon Qualcomm MSM8909 pracujúcim na takte 1.3GHz, ktorému sekunduje grafický chip Adreno 304 a 2GB operačnej pamäte RAM, ktorá zaručuje aj plynulý multitasking. Nedostatkom z hľadiska hardware je jeho vnútorný úložný priestor, avšak ktorý sa dá rozšíriť o ďalších 128GB pomocou SD karty.

A čo fotoaparát?

Fotoaparát nepatrí medzi tie najlepšie, ale ani zas medzi tie najhoršie. Na zadnej strane nájdeme šošovku s 5MPx (na prednej 2MPx), ktorá plnohodnotne stačí na zachytenie momentiek. Kvalitu fotografií si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: vlastný Zdroj: vlastný Zdroj: vlastný

Konektivita

Veľkým bonusom tohto zariadenia, ktoré kľudne môžeme zariadiť aj medzi tablety patrí podpora dvoch SIM kariet súčasne a z toho dokonca jedna v režime 4G. Teda zariadenie je možné využívať aj ako mobilný telefón. Výrobca ďalej do zariadenia implementoval akumulátor s kapacitou 2600mAh, s ktorým a to vďaka aj displeju s HD rozlíšením a optimalizáciou software bezproblémov dosiahnete 1 deň aktívneho používania (nám sa podarilo reálne dosiahnuť 2 dni). Nechýba ani podpora GPS, Bluetooth, 3G ako aj 2G sietí.

Záver

Cupe WP 10 je veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré na jednej strane prináša plnohodnotný systém Windows 10 Mobile so všetkým ako sme na ňho zvyknutý – od Cortany cez Microsoft Edge až po aplikácie hry či synchronizáciu medzi zariadeniami. Mnohých poteší veľkosť displeja, ktorú oceníte pri cestovaní a prezeraní videí či fotografií, na druhej strane z praktického hľadiska ak sa rozhodnete používať zariadenie ako primárny smartfón na telefonovanie, úprimne je to trochu divné keď pri uchu máte 7“ zariadenie (ak dokážete prekonať tento „psychický blok“ tak palec hore), čo môže mnohých odradiť od kúpy, ale na druhej strane musím priznať v rámci domácnosti som odložil moju 950-ku a doma som si vychutnával veľký displej, ktorý sa dal zobrať všade. Zároveň vzhľadom na cenovku 120 Eur sa nejedná o nedostupné zariadenie, čo pre mnohých môže byť veľkým lákadlom a to hlavne v kombinácii s operačným systémom Windows 10 Mobile, kde si zahráte ako tie menej tak aj tie náročnejšie hry bez toho aby ste sa báli o ich plynulosť.

Zariadenie nám poskytol e-shop GearBest.com, kde je momentálne dostupné za akciovú cenu.

nakupujem-button_1

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre