Qualcomm: “Budúci rok by mala byť technológia 5G prístupná aj v lacnejších zariadeniach”

Spoločnosť Qualcomm sa chystá rozšíriť podporu 5G technológie aj do procesorov z nižších tried ako je Snapdragon 8xx.

5G
Zdroj: Vosveteit.sk a pixabay.com

5G technológia je dnes výsadou len tých najdrahších zariadení, všetko by sa však mohlo v priebehu budúceho roka zmeniť. Spoločnosť Qualcomm dnes počas IFA2019 oficiálne oznámila, že sa chystá priniesť podporu 5G aj do procesor zo sérií Snapdragon 8xx (pozn. redakcie: v prípade 8xx vybrané procesory už podporujú 5G), 7xx a 6xx.

„Spoločnosť Qualcomm Technologies dodala v roku 2019 prvú a najpokročilejšiu 5G mobilnú platformu na svete vrátane prvého komplexného modem-RF systému na urýchlenie komercializácie 5G,“ uviedol Alex Katouzian, senior viceprezident a generálny riaditeľ pre mobilné telefóny, Qualcomm Technologies, Inc., ktorý ďalej dodal: „Máme jedinečnú pozíciu na urýchlenie komercializácie 5G v globálnom meradle s našimi OEM partnermi a operátormi s rozšíreným ponuky mobilných platforiem v rámci našich modelov Snapdragon 8xx, 7xx a 6xx v roku 2020. “

V súčasnosti 5G technológiu nájdeme vo vybraných zariadeniach s procesormi Qualcomm Snapdragon 8xx. Rozšírenie podpory 5G aj do série nižších procesorov bude znamenať dostupnosť tejto technológie pre ďalšie milióny používateľov naprieč celým svetom. Qualcomm ďalej hovorí, že 5G bude navrhnutá tak, aby bola kompatibilná so všetkými kľúčovými regiónmi a frekvenciami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi hlavných OEM partnerov spoločnosti patria výrobcovia smartfónov ako OPPO, Realme, Redmi, Vivo, Motorala, HMD Global (Nokia) LG a ďalší. Spoločnosť ďalej píše, že prvé zariadenia s procesormi zo série Snapdragon 7xx s podporou 5G budú predstavené ešte v tomto roku. Masové rozšírenie technológie pomocou dostupnejších procesorov zo série Snapdragon 6xx bude v priebehu budúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre