SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Prvá OnePlus TV bude oficiálne predstavená už v septembri

Prvý model bude spočiatku dostupný iba v Indii, no časom sa spoločne s ďalšími modelmi dostane aj na západ

Prvá inteligentná televízia od spoločnosti OnePlus bude predstavená už za pár týždňov. O predstavení prvej OnePlus TV informoval samotný generálny riaditeľ spoločnosti OnePlus, Pete Lau, prostredníctvom svojho najnovšieho blogu.

OnePlus TV odštartuje v Indii

Spoločnosť sa uchýlila ku celkom logickému kroku – že svoju prvú inteligentnú TV predstaví v Indii. Práve indický trh je pre spoločnosť kľúčový, keďže sa spomedzi všetkých svetových trhov rozvíja najrýchlejšie, pričom väčšina zákazníkov vyhľadáva práve zariadenia, ktoré sú zlatou strednou cestou v pomere cena/výkon a spoločnosť OnePlus a jej zariadenia do tejto kategórie bezproblémovo spadajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvým predstaveným modelom inteligentnej OnePlus TV bude televízia s uhlopriečkou 43-palcov, ktorá bude spočiatku určená výlučne pre indický trh. Neskôr by mali byť predstavené aj ďalšie modely s uhlopriečkami 55-palcov, 65-palcov a v neposlednom 75-palcov, pričom posledný spomenutý model má byť zase exkluzivitkou čínskeho trhu. Ako ale vo svojom blogu naznačuje samotný generálny riaditeľ, ambíciou spoločnosti OnePlus je časom preraziť aj na ďalšie trhy, či už ten americký, alebo európsky.

Čo o OnePlus TV zatiaľ vieme

I keď väčšina z nás napäto očakávala, že generálny riaditeľ prezradí bližšie detaily, nestalo sa tak. Aktuálne sa tak musíme spoliehať iba na uniknuté informácie z Bluetooth certifikátov, ktoré odhaľujú, že všetky modely OnePlus TV budú vybavené najnovším štandardom Bluetooth 5.0 a operačným systémom Android TV, ktorý využíva veľká časť výrobcov inteligentných televízií.

Čo sa ceny týka, o tej zatiaľ tiež nič nevieme, no očakáva sa, že spoločnosť OnePlus opäť siahne po agresívnych cenovkách, ktorými značne podlezie konkurenciu. Keďže je OnePlus jedným z najväčších konkurentov čínskej spoločnosti Xiaomi, môžme očakávať, že modely OnePlus TV sa budú cenovo pohybovať zhruba na úrovni inteligentných TV práve od Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close