Pripravovaný smartfón Redmi Note 10 prešiel výkonnostným testom Geekbench

Bližšie informácie o pripravovanom smartfóne, ktoré vyšli na povrch len nedávno, však veľkú časť fanúšikov nepotešia

Xiaomi Redmi Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Xiaomi plánuje ešte tento mesiac predstaviť hneď dvojicu nových smartfónov, ktoré budú spadať pod značky Redmi. Smartfóny majú niesť označenie Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro, no doposiaľ sme o týchto zariadeniach príliš nepočuli. To sa však zmenilo len prednedávnom, keď boli zverejnené výsledky dvoch „záhadných“ zariadení vo výkonnostnom teste Geekbench, na ktoré upozornil čínsky spravodajský portál MyDrivers.com.

Redmi Note 10

Pripravovaný dostupný 5G smartfón od značky Redmi má byť podľa všetkých informácií vybavený 8-jadrovým procesorom Dimensity 800 od spoločnosti MediaTek, ktorý je v teste Geekbench označovaný ako MT6875. Ako odhalil spomínaný výkonnostný test, pripravovaná novinka má ponúknuť až 8 GB RAM, zrejme v najvyššej konfigurácii. Tešiť sa môžme aj na interné úložisko s maximálnou kapacitou až 256 GB, 6,57-palcový FHD+ OLED displej, trojicu zadných fotoaparátov, či batériu s kapacitou až 4 500 mAh a 5G konektivu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

redmi note 10
Zdroj: MyDrivers

Redmi Note 10 Pro

Zatiaľ nie je príliš jasné, čo má model Pro oproti bežnému modelu ponúknuť „naviac“, keďže momentálne nie je potvrdená žiadna odlišnosť medzi modelmi. S najväčšou pravdepodobnosťou však môžme očakávať, že model Pro príde so špeciálnou verziou procesoru Dimensity 800 od MediaTeku, respektíve príde s doposiaľ nepredstaveným procesorom od tohto výrobcu, keďže výsledok testu Geekbench potvrdzuje vyšší výkon. Otáznik stále visí aj nad vyšším nabíjacím výkonom, ktorý by mohol byť na úrovni až 33 W.

redmi note 10 pro
Zdroj: MyDrivers

Oficiálne predstavenie smartfónov zo série Redmi Note 10 by sa malo konať ešte tento mesiac, no bližšie informácie však ešte nevieme. Veľkou záhadou je aj dostupnosť v našich končinách, keďže len nedávno predstavený Redmi Note 9 nebude dostupný v „domácej“ Číne a je vysoko pravdepodobné, že séria Redmi Note 10 bude určená práve pre domáci čínsky trh.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre