Spravodajstvo

Prehliadač Mozilla Firefox Vás bude informovať o tom, či bola navštívená stránka nedávno napadnutá hackermi

Ochrana osobných údajov sa stáva stále viac a viac podstatnou časťou online sveta. Údaje o používateľoch sú častým terčom hackerských skupín, ktorí ukradnuté informácie následne predávajú veľkým reklamným spoločnostiam, poprípade na „čiernej burze“ internetu, alias darkweb. Väčšina z nás si myslí, že sa určite ešte nestala obeťou žiadneho podobného činu. Opak je ale pravdou, pretože nabúravanie sa do veľkých webstránok, ktoré o používateľoch zbierajú dáta, je takmer každodennou rutinou. O takýchto činoch Vás ale nikto nikdy neinformuje a tak vlastne nikto z nás ani len netuší, čo sa z jeho citlivými informáciami deje. To si uvedomujú aj vývojári internetových prehliadačov, ktorí sa najnovšie púšťajú do veľkého boja proti hackerským skupinám a hackerským útokom, ktorými sú kradnuté údaje o používateľoch. Ako prvá sa do odboja pridáva spoločnosť Mozilla s jej prehliadačom Firefox Quantum.

Firefox Monitor

Funkcia Firefox Monitor bola používateľom Firefoxu predstavená ešte pred pár mesiacmi. Jedná sa o službu, ktorá dokáže zistiť, či bola Vaša emailová adresa ukradnutá v posledných zaznamenaných hackerských útokoch. Službu od jej spustenia využilo už niekoľko stotisíc používateľov, no čoskoro ju čaká ešte väčší úspech. Funkcia Firefox Monitor sa už totižto v týchto momentoch nachádza v prehliadači Firefox Quantum. Firefox Monitor tak bude aktívne sledovať databázy o posledných hackerských útokoch a v prípade navštívenia web stránky upozorní používateľa na to, či bola daná stránka v poslednej dobe napadnutá hackermi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Mozilla

Služba Vás môže informovať aj prostredníctvom emailu

Pokiaľ nepoužívate prehliadač Firefox, no radi by ste sa včas dozvedeli, či bola Vaša emailová adresa ukradnutá v nedávnom útoku hackerov, stačí ak sa zaregistrujete na stránkach Firefox Monitoru. Ten by mal v prípade ukradnutia Vašej adresy automaticky odoslať email o tom, na akej stránke bola Vaša adresa ukradnutá. Pokiaľ sa chcete uistiť len jednorázovo, na stránke Firefox Monitoru stačí zadať Váš email a skontrolovať jeho výskyt v dostupných databázach.

Zdroj: Mozilla

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close