ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete zistiť kompletné špecifikácie Vášho smartfónu

Pozrite sa, ako si prostredníctvom niekoľkých krokov viete pozrieť špecifikácie Vášho smartfónu, vrátane jeho reálneho výkonu.

Naše smartfóny sa skladajú z niekoľkých komponentov, vrátane sofistikovaného procesora, grafického čipu, RAM, úložného priestoru, kamery a podobne. Vzhľadom na rozmanitosť jednotlivých komponentov, preto mnohí možno  ani netušia, aké zariadenia nosia vo svojich vreckách, čo je na škodu. Väčšina z nás využíva smartfón len za účelom prezerania e-mailov, prehliadania internetu, na komunikáciu a prezeranie sociálnych sietí, pričom možno ich zariadenia zvládne oveľa viac. Preto by sme Vám radi dali do pozornosti aplikácie nižšie, ktoré Vám ukážu reálne špecifikácie Vášho zariadenia, a zároveň odhalia čoho je schopné.

Pozrite sa na špecifikácie Vášho smartfónu

Jednou z najšikovnejších aplikácií, ktorá Vám prezradí takmer kompletné špecifikácie Vášho smartfónu je Inware. Ide o bezplatnú aplikáciu, ktorú môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google z odkazu nižšie.

Inware
Inware
Developer: evowizz
Price: Free

Po stiahnutí aplikácie je jej potrebné udeliť nevyhnuté oprávnenia. Následne si môžete prezrieť konkrétne špecifikácie Vášho smartfónu, ktoré sú rozdelené do viacerých sekcií, ako sú: verzia operačného, technické parametre, pamäť, sieť, fotoaparát, konektivita, dislej batéria a ďalšie. V rámci jednotlivých kategórií nájdete prehľadný popis konkrétnych špecifikácií. V rámci aplikácie si viete zároveň pozrieť  aj  vyťaženosť RAM, úložného priestoru, frekvenciu jadier procesora a podobne.

V prípade, ak Vám špecifikácie zariadenia nič nehovoria, tak by sme Vám radi dali do pozornosti aplikácie od AnTuTu, ktoré sú ďalším šikovným nástrojom odhaľujúcim nie len parametre smartfónu, ale aj reálny výkon.

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark
Developer: AnTuTu
Price: Free
Antutu 3DBench
Antutu 3DBench
Developer: AnTuTu
Price: Free

Pomocou aplikácií AnTuTu viete  zmerať reálny výkon Vášho smartfónu, ktorý zároveň viete porovnať s ďalšími testovanými zariadeniami. Samotné testovanie smartfónu pritom netrvá viac ako 3 až 4 minúty.

Via Androidcentral.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close