SpravodajstvoWindows

Poznáme termín oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10

Dnes sa na konferencií Microsoft Build 2016 diali veľké veci. Jednou z nich bolo aj oznámenie termínu oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10, ktorá dostala označenie Anniversary. Ako už z označenia možno tušíte tak distribuovaná by mala byť k výročiu oficiálneho vypustenia Windows 10 do obehu, teda 29. júla 2016.

Dočkáme sa noviniek vo Windows Hello

Medzi významné novinky, ktoré by mala aktualizácia priniesť patrí viacero funkcionalít ako sú inovácie týkajúce sa zabezpečenia, funkcionality Windows Hello, ktorú by sme mohli po novom nájsť integrovanú  aj v internetovom prehliadači Microsoft Edge, ktorá nahradí klasické prihlasovanie cez login a heslo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou významnou novinkou je Windows Ink

Vďaka tejto funkcionalite je možné písať poznámky rovnako na Windows zariadeniach ako aj v zošite a samozrejmosťou je aj ich následne zdieľanie. Windows Ink bude integrovaná aj do aplikácií ako sú Mapy, Microsoft Edge a Office, a ďalšie.

Cortana získa viacero viacero nových funkcionalít

Cortanu už dnes je možné využívať s takmer 1000 aplikáciami, ale tam to nekončí. S príchodom Windows 10 Anniversary sa Cortana naučí omnoho viac. Napríklad podľa slov Microsoftu by sme sa mohli tešiť na to, že nám táto šikovná hlasová asistentka bude vedieť zariadiť transport alebo aj kúpiť obed. Ďalšími vítanými novinkami je aj možnosť uzamykania zariadenie či rýchleho prístupu z lock módu do normálneho režimu.

Samozrejme, že vyššie uvedené novinky nie sú sumárom všetkého na čo sa môžeme tešiť, a ak by vás zaujímalo viacero podrobností tak viac sa dozviete na oficiálnom blogu Microsoftu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close