Technológie

Poznáme špecifikácie všetkých pripravovaných procesorov Intel Core 9. generácie

Na internete sa objavil zoznam všetkých pripravovaných procesorov Intel Core 9. generácie. I keď sa ich oficiálneho predstavenia dočkáme až o niekoľko mesiacov, už v týchto okamih vieme, že Intel opäť posúva latku vyššie, zatiaľ čo čiastočne znižuje ceny. Bude to ale stačiť na konkurenčné AMD?

Intel Core i9-9900K, prvá i9 pre bežných smrteľníkov

Všetky nové procesory boli odhalené prostredníctvom dokumentov zo známej aplikácie CPU-Z. V jej databáze boli nájdené nové procesory Intel Core i9, i7, i5 aj i3. Veľkou novinkou je hlavne prvý mainstreamový procesor Intel Core i9, ktorého 9. generácia príde s označením Core i9-9900K. Ako väčšina jeho súrodencov, je postavený prostredníctvom 14nm++ technológie. Jeho veľkou prednosťou je avšak 8 jadier a 16 vlákien, ktoré primárne pracujú na frekvencii 3,6 GHz. Pri Turbobooste sa dá z neho vyžmýkať až 4,7 GHz, poprípade až 5,0 GHz v prípade Turboboostu na 2 jadrách. Dôkladnú tabuľku s názvami, špecifikáciami a odhadovanou cenou nájdete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

Podľa zahraničného technologického portálu wccftech by mala byť táto zostava procesorov predstavená už 1. októbra. Intel následne bude pracovať na ich refreshnutých verziách, ktorých by sme sa mali dočkať v roku 2019.

Nevylučuje sa menší pokles cien procesorov od Intelu

Prvotné informácie o pripravovaných procesoroch od Intelu vyzerá naozaj sľubne. V posledných rokoch sa jeho najväčší konkurent AMD neskutočne vytiahol a jeho najnovšie procesory robia Intelu závažné problémy. Najväčším problémom Intelu je hlavne fakt, že sa za posledné roky nijako výrazne neposunul dopredu a viac menej sa posúva iba malými krôčikmi. I keď sú po technologickej stránke naozaj vyrovnanými súpermi, AMD si dokáže zachovať o niečo nižšiu cenovku, čo je v mnohých prípadoch dýka do chrbta Intelu. Menší pokles cien by nasledujúcej generácií procesorov od Intelu určite neuškodil, no finálne rozhodnutie je samozrejme na hlavách samotných predstaviteľov spoločnosti.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (wccftech.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close