SpravodajstvoWindows

POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu

Joe Belfiora viceprezident spoločnosti Microsoft potvrdil, že Windows 10 S bude len módom v rámci ostatných verzií Windowsu. Stať sa tak má v priebehu budúceho roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne Windows 10 S je separátnym operačným systémom, ktorý však má viacero obmedzení. Tým najvýznamnejším je uzavretosť systému, ktorá sa prejavuje v zákaze inštalácie aplikácií a hier z mimo iného prostredia ako je Microsoft obchod.

Aktuálne Windows 10 S nájdeme na malom počte zariadení, napríklad na Surface Laptope, kde je ho však možné v určitom časovom horizonte bezplatne aktualizovať na vyššiu verziu a vo vybraných low-end zariadeniach určených primárne pre študentov.

Windows 10 S cieľovú skupinu nezaujal

Windows 10 S bol operačným systémom určeným hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, dostupný je totiž zadarmo a poskytuje všetky nevyhnutné základné funkcionality. Aktuálne však ešte nie je známa informácia kedy sa tak presne stane. Joe Belfiora totiž oznámil len to, že sa Windows 10 S sa v priebehu budúceho roka stane módom v existujúcich verziách Windowsu.

Zdroj: Twitter

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close