Windows 10 Mobile

Populárny Gabriel Aul už nie je hlavou programu Windows Insider

Známy a hlavne populárny riaditeľ programu Windows Insider Gabriel Aul odovzdal svoju pozíciu novej šéfke, ktorou sa stala Dona Sarker, pre mnohých z nás neznáma osoba, avšak na druhej strane sa nejedná o človeka, ktorý o Windows „nezakopol“.

Kto je Dona Sarker?

Dona Sarker je softvérová inžinierka, ktorá v Microsofte pôsobila na viacerých projektoch, od vývoja Windows Vista, až po zabudovanie funkcií ako sú Autoplay, Bluetooth či Blu-ray. Zároveň sa podieľala aj na vývoji špecifických úloh na Windowse 7 či 8.1, ako sú napríklad tvorby záloh, Prieskumníkovi a dialógových okien Otvoriť a Uložiť. Microsoft podľa vyjadrení čaká od Dona-y vysokú expertízu ako aj prinesenie nového entuziazmu do programu Windows Insider. Podarí sa jej to podľa vás?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Gabriel AUL Dona  Sarker

Čo bude s Gabrielom Aulom?

Ďalej, podľa slov Gabriela Aula jeho úloha spojená s programom Windows Insider nekončí, ale skôr sa bude venovať aktivitám viac na „pozadí“, avšak bližšie nešpecifikoval čo mal presne na mysli. Na druhej strane toto rozhodnutie ďalej odôvodnuje aj tým, že nie je schopný na plno vykonávať dve pozície súčasne, totiž len nedávno sa stal viceprezidentom skupiny Engineering Systems.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close