SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Akcie Nintenda padli po tom, čo sa investori dozvedeli kto stojí za Pokémon GO

Populárna hra Pokémon GO, ktorá už čoskoro príde aj na Windows Phone, svojim príchodom výrazne zatriasla akciovým trhom. Spoločnosť Nintendo, ktorá vytvorila pôvodnú hru Pokémon, získala najviac investorov za posledných 25 rokov. Akcie spoločnosti však začali rapídne klesať po uverejnení tlačovej správy, kde sa Nintendo priznalo, že veľký vplyv na samotnú hru nemá, nakoľko nie je jej plným vlastníkom.

Pokles akcií spoločnosti Nintendo

bloomberg_nintendo_pokemon_story

Nintendo je len vlastníkom spoločnosti Niantic, Inc., ktorá spoluvlastní spoločnosť The Pokémon Company. Na základe tejto zložitej schémy Nintendo nedostáva všetky peniaze z hry, ale len 13 % (vlastní 32 % podiel v spoločnosti Niantic, Inc.). Investori na správu reagovali okamžite a akcie spoločnosti Nintendo sa ku koncu dňa a uzavretiu akcie znížili o 18 %.

Pokémon GO spustil obrovskú masovú vlnu, kedy ľudia z rôznych štátov a kontinentov hrajú, zbierajú pokemónov a súťažia. Spojenie virtuálnej reality so skutočnosťou nabralo nový rozmer a aplikácia sa okamžite stala hitom. Nintendo očakáva zisk z aplikácie okolo 330 miliónov dolárov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close