Podarilo sa spojazdniť dotykové ovládania ako aj internet na Windows RT nainštalovanom na smartfóne

Zdroj: Twitter (imbushuo)

Nadšenci Windows Phone telefónov ich stále držia pri živote a to aj napriek tomu, že už niekoľko dní je dostupná nová verzia nástroja Windows Phone Internals (2.3), ktorá umožňuje kompletné odomknutie telefónov Lumia. Viacerí by očakávali, že vývojári a hackeri sa sústredia na prinesie Android ROMky na Windows telefóny, ale opak je pravdou.

Niekoľko dní dozadu sa podarilo prvým vývojárom do smartfónu nainštalovať rôzne verzie Windowsu avšak s viacerými obmedzeniami (napr. Windows 10 pre ARM procesory). Najnovšie jednému z nich, sa podarilo sfunkčniť dotykové ovládania vrátane internetu na smartfóne Lumia 640 XL s operačným systémom Windows RT.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na margo procesu inštaláciu tento vývojar povedal: „Musíte byť kamárom s ACPI (reading table sources), UEFI, Windows Phone patríciami, Windows deployment stages, Windows Driver Developmnet, Windows Kernel Debuging a byť trpezlivý…“ Vývojár v rámci komentárov na Tweeteri tak isto napísal, že v nasledujúcich dňoch uvoľní kompletný návod ako nainštalovať Windows RT na Lumia smartfóny.

Hoci reálny benefit z prinesenie Windows RT na Lumia smartfóny je takmer nulový pre bežného používateľa, tak práca tohto vývojára môže priniesť čoskoro iný benefit, ktorý ocenia mnohí. Zároveň totiž pracuje s kolegami na oživení projektu „Project Astoria“, ktorého cieľom je prinesenie Android aplikácií na Windows Phone.

Zdroj: Twitter

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre