APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Platforma Steam hlási nový rekord v počte online používateľov

Celosvetová pandémia nového koronavírusu väčšine z nás už poriadne lezie krkom. Vývojári hier a herné platformy však jasajú

Uzatvorenie hraníc, čiastočné obmedzenie pohybu v krajinách a vyhlásenie karantény – to všetko sú opatrenia, ku ktorým v posledných týždňoch pristúpila väčšina krajín, ktoré zásadne zasiahla pandémia nového koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Väčšine z nás sa úplne zastavil bežný život a väčšinu svojho času trávime vo svojom obydlí. Nie pre každého je však zdržovanie sa doma negatívom. Z aktuálnej situácie totižto najviac ťažia hráči počítačových hier, ktorí si dlhé dni skracujú hraním hier naprieč všetkými platformami. Svetová pandémia však nespôsobila iba očakávaný nárast počtu odohraných hodín jednotlivých hráčov, ale zároveň „zaviedla“ na herné platformy aj ľudí, ktorí ku hraniu hier doposiaľ nepričuchli, poprípade od hrania hier už v minulosti upustili.

Platforma Steam zažíva najlepšie časy

Skvelým príkladom toho, ako medzičasom vzrástol počet hráčov vo svete, je jedna z najznámejších herných platforiem na svete – Steam. Počet aktívnych používateľov sa na platforme Steam v období januára pohyboval niekde na úrovni 18 miliónov hráčov, no v priebehu dvoch mesiacov vzrástol počet hráčov o neuveriteľných 6 miliónov. Len pred niekoľkými dňami pritom platforma Steam zažila historický rekord – 24 535 923 online používateľov v jednom momente. V hre bolo pritom taktiež rekordných viac ako 8 miliónov používateľov súčasne. Pri pohľade na aktuálne štatistiky a situáciu okolo pandémie nového koronavírusu môžme predpokladať, že platforma Steam zažije podobné momenty ešte niekoľkokrát.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obrovský počet hráčov prináša komplikácie

I keď veľký počet používateľov určite vyčaril platformám a vývojárom úsmev na tvári, stále nemôžme hovoriť o tom, že by mali úplne vyhraté. S obrovským návalom používateľov totižto prichádzajú pomerne veľké komplikácie. Preťaženie serverov je v týchto dňoch pomerne častým javom a to nie len na platforme Steam, ale aj naprieč ostatnými platformami, aj mimo herného priemyslu. Už v minulosti sme informovali o tom, že platformy ako YouTube, Netflix, Instagram, či Facebook obmedzujú kvalitu streamovania videí a ďalších médií, keďže ich servery boli preťažené a to vo všetkých kútoch sveta. Podobná situácia je aj v hernom priemysle, kde sa však ťažkosti prejavujú najmä vo vysokej odozve pri hraní online multiplayerových hier.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close