Plánovali ste kúpu modelu Mi MIX 4 od Xiaomi? Nemáme pre vás dobré správy!

Mi MIX 4 od Xiaomi má byť novým vlajkovým modelom so Snapdragonom 888+. Jeho dostupnosť na globálnom trhu je však zatiaľ otázna.

Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Ice Universe (Twitter)

Xiaomi nám tento rok predstavilo už viacero vlajkových smartfónov, ktoré obsadzujú vyššie miesta vo výkonnostných rebríčkoch. Ďalším plánovaným modelom s vysokým výkonom a špičkovou výbavou mal byť i Mi MIX 4, ktorý by tak po dvoch rokoch bol následníkom modelu Mi MIX 3. O smartfóne sa postupne vynárajú na povrch viaceré informácie, no teraz nám portál Xiaomiadictos.com neprináša zrovna potešujúce správy. Ak ste teda plánovali tento rok siahnuť po novom modeli z radu Mi MIX, zrejme budete musieť svoje rozhodnutie prehodnotiť.

Vysoká cena i dostupnosť smartfónu

Prvou informáciou, ktorá nepoteší fanúšikov Xiaomi a lacnejších dobre vybavených smartfónov je jeho cena. Niektoré zdroje totiž tvrdia, že smartfón by práve pre svoju špičkovú výbavu mal prísť s cenou okolo 6000 čínskych juanov, v prepočte by nás teda model Mi MIX 4 vyšiel na približne 782€. Samozrejme ide len o sumu pri prepočte a v prípade globálnej distribúcie by sa cena mohla navýšiť o niekoľko desiatok až stoviek eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tu nás však čaká ďalší zádrhel, a tým je globálna distribúcia. Podľa zatiaľ dostupných informácií by sa v súčasnosti mali práce na pripravovanom smartfóne dokončovať, zatiaľ však len na čínskej verzii. O globálnej dostupnosti smartfónu nie je ani slova a podľa všetkého zatiaľ ani nie je v príprave. Dobrou správou je však pripravovaná funkcia v nadstavbe MIUI, ktorá by mohla uľahčiť fungovanie s čínskou verziou smartfónu aj v iných regiónoch sveta.

Aká bude výbava modelu Mi MIX 4?

Model Mi MIX 4 je známy predovšetkým ako prvý smartfón na trhu s čipsetom Snapdragon 888+. Zatiaľ sa o ňom povráva s týmto prívlastkom i keď samozrejme nevieme, či spoločnosť Xiaomi niekto nepredbehne. Ten by smartfónu zaistil vysoký výkon i možnosť rôznych špičkových doplnkov.

Jedným z nich je i 200mpx hlavný snímač kamery, ktorý taktiež cenu smartfónu o niečo zdvihne. Keď sa už však rozprávame o kamere, selfie snímač si vyslúži zaujímavé umiestnenie, ktoré nebude nijako narúšať displej smartfónu. Smartfón Mi MIX 4 by mal prísť už v auguste spolu s nadstavbou MIUI 13, zatiaľ však nie je známe, či smartfón pobeží na nej, alebo siahne ešte po MIUI 12.5. Povráva sa taktiež o sekundárnom displeji na zadnej strane smartfónu.

Dostupné informácie však zatiaľ berieme s rezervou, keďže ešte nie je nikde nič potvrdené. „Brúsite si zuby“ na pripravovaný Mi MIX 4? Alebo vás takýto smartfón neláka? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre