SpravodajstvoTechnológie

Patent od spoločnosti Tesla odhalil možné plány novej stanice na výmenu batérií

Ak ste fanúšikom vozidiel spoločnosti Tesla alebo rozmýšľate nad kúpou tak vás určite poteší správa o novom patente. Tesla vypracovala návrh stanice pre výmenu batérii pre Model S a Model X. Ako by to malo fungovať? Autá by mali vojsť na rampu ktorá ich zdvihne do vzduchu a obsluhujúci technik s pomocou robota bude schopný vymeniť batériu za menej ako 15 minút!

Tesla už experimentuje so svojou super nabíjacou stanicou ktorá sa nachádza v Bostone a Chicagu a v niektorých miestach južnej Austrálie. Bežné nabitie môže trvať okolo 30 minút zatiaľ čo nabíjacie stanice v mestách dobijú batériu za menej ako 50 minút a to aj napriek tomu, že v stanici sa môže nachádzať viac áut naraz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto však nie je prvý pokus Tesly o vytvorenie stanice na výmenu batérii. V roku 2014, spoločnosť spustila pilotný program ktorý by umožnil ľudom vymeniť batérie v ich autách  za menej ako 3 minúty. Ale projekt zlyhal.

Podľa portálu TechCrunch aj napriek tomu, že by stanica mala byť iba pre Model S a Model X je celkom pravdepodobné, že ju budú môcť využívať aj iné modeli. Ak tento systém bude naozaj funkčný tak by z neho mohol profitovať aj nový kamión ktorý by mal byť predstavený koncom tohto mesiaca.

Napriek existencií patentu však Tesla nijako nepotvrdila, že tento projekt aj ďalej plánuje realizovať a tak len dúfame v správne rozhodnutie, pretože tento projekt má sľubnú budúcnosť.   

zdroj: futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close