Zariadenia

Panos Panay v interview opäť mieša karty. Ako to je teda s Andromedou / Surface Phone?

Na našom portáli by sme mali zrejme založiť novú každodennú rubriku – Čo nové vieme o zariadení Surface Phone / Andromeda? Informácií je na internete naozaj mnoho, jeden deň sa hovorí o blížiacom sa predstavení, druhý sa odhalia nové patenty, na tretí deň sa úplne zruší a na štvrtý je opäť vo výrobe. Poslednou správou, o ktorej sme Vás taktiež informovali, bolo opätovné vrátenie zariadenia Surface Phone do laboratória. Výsledné zariadenie sa predstaviteľom Microsoftu jednoducho nepáčilo a podľa ich slov by zariadenie pokazilo renomé značky Surface. Ako to ale s týmto mystickým zariadením naozaj je? Viac prezradil Panos Panay v najnovšom rozhovore pre portál Wired.

Roadmapa produktov Microsoftu hovorí jasne – Surface Phone netreba!

Panos Panay hneď na začiatku rozhovoru čelil vážnej otázke. Je Surface Phone v plánoch spoločnosti Microsoft? Panay bol spočiatku úplne vyhýbavý, hovoril o zmene hlavných faktorov, či už možnosť používať pero a rýchlo presedlať na klávesnicu. Nakoniec ale Panos Panay odpovedal priamo: „No, nepovedal by som, že to zahŕňa práve Surface Phone. „ Taktiež poznamenal, že v produktovej mape a zostave produktov spoločnosti Microsoft nebola potreba zariadenia ako Surface Phone. Na záver sa vyjadril veľmi jasne, že nové ovplyvňujúce faktory taktiež nevzkriesia spomínané zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Malého LTE zariadenia Surface sa predsa len dočkáme

Na záver celého rozhovoru podala redaktorka portálu Wired ešte jednu podstatnú otázku, či Microsoft bude pracovať/pracuje na menšom LTE zariadení, ktoré by mohlo byť zároveň aj telefónom. Panos Panay poznamenal, že budúce zariadenia značky Surface sa budú používať ako komunikačné zariadenia, ale nie v tradičnom zmysle, pretože samotná komunikácia je stále iba vo vývoji.

Finálny názov zariadenia zostáva naďalej záhadou

I keď nám toho Panos Panay veľa neprezradil, je viac menej jasné, že potencionálne skladacie zariadenie s LTE pripojením, sa nebude volať Surface Phone. Spoločnosť má vo svojich plánoch vyrobenie malého LTE zariadenia, ktoré bude schopné komunikovať, no nepôjde o tradičný smartfón, aký poznáme dnes. V plánoch Microsoftu je už dlhšiu dobu vyrobiť ultimátne zariadenie, ktoré bude zákazníkovi slúžiť nie len ako smartfón, ale aj ako poriadna pracovná stanica zároveň. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa takéto plány netiahli s Microsoftom už niekoľko rokov. Fanúšikom Microsoftu sa ďalej čakať už nechce a Microsoft takto každým mesiacom stráca viac a viac potencionálnych zákazníkov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter – David Breyer)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close