SpravodajstvoWindows

Operačný systém Windows 10 pokoril hranicu 600 miliónov inštalácií

Na vývojárskej konferencií Build 2017, Microsoft oznámil prekročenie ďalšieho veľkého míľnika pre operačný systém Windows 10. Tým bola hranica 500 miliónov inštalácií a ako sme všetci mohli očakávať, toto číslo stále rastie. Operačný systém prednedávnom pokoril hranicu 600 miliónov inštalácií. Potvrdil to samotný, nie moc slávny CEO Microsoftu, Satya Nadella.

Microsoft mal pôvodne oveľa vyššie ambície

Pôvodné plány Microsoftu boli nastavené na oveľa vyššie čísla. Pri štarte operačného systému Windows 10 si spoločnosť stanovila míľnik 1 miliarda inštalácií. Táto hranica mala byť pokorená v priebehu 3 nasledujúcich rokov. Po dvoch rokoch si predstavitelia spoločnosti uvedomili pomalší nárast inštalácií najnovšieho operačného systému a hranicu následne odvolali a ďalší cieľ nebol stanovený. V lete 2018 bude operačný systém Windows 10 oslavovať tretie narodeniny a už teraz je zrejmé, že sa mu určite nepodarí pokoriť hranicu, ktorá bola stanovená úplne na začiatku. Podľa Satya Nadellu je na tom Windows 10 stále dobre a jeho nárast je naďalej výrazný a dostatočný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: neowin.net

Windows 10 si v najbližšej dobe určite prilepší, no ani náhodou sa ku miliardovej hranici nepriblíži. Nové funkcie v desktopovej verzií určite prilákajú ďalších používateľov, ktorí opustia ich staré zariadenia, no treba počítať aj s poklesom v niektorých iných oblastiach. Do celkového počtu inštalácií sa rátajú všetky verzie operačného systému Windows 10, tým pádom pod neho zahŕňame aj herné konzoly Xbox One, HoloLens a aj Windows 10 Mobile, ktorý v poslednej dobe zažil obrovský prepad, ktorý je spôsobený hlavne samotným Microsoftom, keďže mobilnú platformu doslova zahodil do koša.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close