Operačný systém od Huaweiu by mohol prísť veľmi skoro

Huawei P20 Lite
Zdroj: vlastný

Posledné dni sú pre spoločnosť Huawei rušnejšími ako inokedy. Nemôže za to konkurencia, ale americká vláda, ktorá zaradila čínskeho výrobcu smmartfónov na zoznam spoločností, ktorým je obmedzená možnosť spolupráce s americkými firmami. Jednou z nich je aj technologický gigant Google, ktorý stojí za vývojom operačného systému Android.

Huawei vyvíja vlastný operačný systém – „Hongmeng“

Približne v máji tohto roka, portál Huaweicentral odvolávajúc sa na svoje zdroje prišiel s reportom, v ktorom písal, že spoločnosť Huawei vyvíja svoj vlastný operačný systém už od roku 2012. Jeho kódové označenie je „Hongmeng“. Zároveň, podľa zdroja sa má jednať o operačný systém, ktorý nenájde využitie len na smartfónoch, ale aj v notebookoch, v nositeľných zariadeniach a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie, CEO spoločnosti Yu Chengdong pre portál Huaweicentral.com povedal, že uvedenie vyvíjaného operačného systému príde na trh už čoskoro. Z časového hľadiska by sa tak malo  najneskôr stať na jar budúceho roka.

Ťažko dnes povedať, či na urýchlenie vývoja vlastného operačného systému mala vplyv aj americká vláda, ale s určitosťou môžeme tvrdiť, že k oddialeniu predstavenia OS od Huaweiu nepomohla. V každom prípade bude zaujímavé sledovať ako sa celá situácia okolo vzniknutého problému bude vyvíjať.

Zdroj: Huaweicentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre