HuaweiSpravodajstvo

Operačný systém od Huaweiu by mohol prísť veľmi skoro

Posledné dni sú pre spoločnosť Huawei rušnejšími ako inokedy. Nemôže za to konkurencia, ale americká vláda, ktorá zaradila čínskeho výrobcu smmartfónov na zoznam spoločností, ktorým je obmedzená možnosť spolupráce s americkými firmami. Jednou z nich je aj technologický gigant Google, ktorý stojí za vývojom operačného systému Android.

Huawei vyvíja vlastný operačný systém – „Hongmeng“

Približne v máji tohto roka, portál Huaweicentral odvolávajúc sa na svoje zdroje prišiel s reportom, v ktorom písal, že spoločnosť Huawei vyvíja svoj vlastný operačný systém už od roku 2012. Jeho kódové označenie je „Hongmeng“. Zároveň, podľa zdroja sa má jednať o operačný systém, ktorý nenájde využitie len na smartfónoch, ale aj v notebookoch, v nositeľných zariadeniach a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie, CEO spoločnosti Yu Chengdong pre portál Huaweicentral.com povedal, že uvedenie vyvíjaného operačného systému príde na trh už čoskoro. Z časového hľadiska by sa tak malo  najneskôr stať na jar budúceho roka.

Ťažko dnes povedať, či na urýchlenie vývoja vlastného operačného systému mala vplyv aj americká vláda, ale s určitosťou môžeme tvrdiť, že k oddialeniu predstavenia OS od Huaweiu nepomohla. V každom prípade bude zaujímavé sledovať ako sa celá situácia okolo vzniknutého problému bude vyvíjať.

Zdroj: Huaweicentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close