Nový Windows 10 2004 príde neskôr, ako bolo pôvodne plánované

Očakávaná aktualizácia by mala byť dostupná až koncom mesiaca

Windows 10 May 2020 aktualizacia
Zdroj: Vosveteit.sk

V druhej polovici apríla sme Vám priniesli správy o tom, že spoločnosť Microsoft začala uvoľňovať veľkú aktualizáciu Windows 10 2004 pre členov programu Windows Insider, ktorá mala byť sprístupnená širokej verejnosti v prvej polovici tohto mesiaca. Nakoniec sa však jej uvoľnenie odsúva na koniec mesiaca. Dôvodom je novoobjavená bezpečnostná chyba.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft chce najprv opraviť chyby

Pôvodný predpoklad hovoril o tom, že aktualizácia bude uvoľnená 12. mája, najnovšie správy však spomínajú, že oficiálne začatie uvoľňovania aktualizácie sa môže predĺžiť až na 28. máj. Dôvodom je novoobjavená chyba, ktorú chce Microsoft pred vydaním novej verzie Windows 10 opraviť. S informáciami prišiel portál zdnet.com, ktorý píše:

„Ako som sa nedávno zmienila v podcaste Windows Weekly, spoločnosť Microsoft tieto dátumy posunula, pravdepodobne preto, lebo  chce opraviť zero-day exploit chybu ešte predtým, ako bude aktualizácia uvoľnená pre OEM partnerov a používateľov. Od niektorých OEM partnerov mám informáciu, že aktualizáciu by mali dostať 5. mája; vývojári 12. mája; a všeobecná dostupnosť je naplánovaná na 28. mája. Spoločnosť Microsoft túto skutočnosť oficiálne neoznámila a tieto dátumy sa môžu meniť.“ píše Mary Jo Foley, redaktorka portálu.

Chceli by ste aj napriek chybe vyskúšať nový Windows už dnes?

V prípade, ak by ste chceli nový Windows 10 2004 vyskúšať už dnes, tak Vám dávame do pozornosti návod, prostredníctvom ktorého môžete aktualizáciu s novým Windows 10 vyskúšať už dnes. Vo svojej podstate sa musíte stať BETA testerom a následne si nastaviť  okruh Realease Preview. Ide o okruh, v ktorom sú uverejnené finálne verzie zostavenia testovacích verzií Windowsu.

V prípade, ak by ste si chceli pozrieť prehľad zmien, ktoré má priniesť nový Windows, môžete si ich pozrieť prostredníctvom tohto článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre