Nový iPhone 12 Pro má menšiu batériu ako minuloročný model smartfónu

Reálnu výdrž batérie odhalia až prvé „ostré testovania“

iPhone 12 Pro_1
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple len pár dní dozadu oficiálne predstavila novú produktovú radu smartfónov, na ktorej čele stojí aktuálne najvýkonnejší smartfón výrobcu, iPhone 12 Pro Max. Samozrejme, ako to býva zvykom, tak pri predstavení nových modelov očakávame niečo „viac“ v porovnaní s predošlou generáciou zariadení. O to viac sú zistenia portálu macrumors.com prekvapujúcimi.

iPhone 12 Pro Max prekvapí menšou batériou

Portál konkrétne upozorňuje na TENAA certifikáciu (ide o ekvivalent čínskej FCC), ktorá odhaľuje kapacitu batérie zariadenia. Podľa zverejnených materiálov, iPhone 12 Pro Max sa nemá skutočné čím chváliť. Dôvodom je, že kapacita batérie je 3,969 mAh, čo predstavuje o 7% menej kapacity v porovnaní s minuloročným modelom zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide vcelku o zaujímavé odhalenie vzhľadom na to, že pri uvádzaní nových produktov na trh je tendencia skôr opačnou. Dôvodom je, že sa zväčšuje výkon, pribúdajú nové technológie a v neposlednom rade narastá aj displej smartfónu, ktorý je vo všeobecnosti najväčším žrútom energie .

Všetko ukážu až „ostré testovania“

Na druhej strane treba však povedať, že v prospech lepšej výdrže batérie hraje nová generácia procesorov, ktorá je vyrobená 5nm výrobným procesom. V praxi to znamená, že tranzistory sú k sebe bližšie a tak dochádza k redukcii energie. Otázkou však je, či to bude stačiť k tomu, aby zariadenie vydržalo dlhšie. V neprospech tohtoročného modelu zariadenia totiž hrá napríklad o 0,2“ väčší displej. Apple však môže mať aj iné žolíka v rukáve, prostredníctvom ktorého mohol byť schopný docieliť lepšiu energetickú účinnosť.

V každom prípade, viac sa dozvieme v nasledujúcich týždňoch až mesiacoch, kedy sa začnú objavovať prvé reálne recenzia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre