Novú sériu grafických kariet od AMD možno uvidíme už budúci týždeň | ŠPEKULÁCIE

Zdroj: amd.com

Pripravuje si pre nás spoločnosť AMD malé prekvapenie? Na základe najnovších špekulácií to vyzerá tak, že sa môžeme pomaly začať tešiť na novú sériu grafických kariet.

Technologický posun bude minimálny

Najnovšie špekulácie zrejme niektorých fanúšikov spoločnosti AMD nepotešia. Nová séria grafických kariet má prísť v o čosi širšej ponuke, tým pádom sa bude jednať o sériu grafických kariet, ktorá bude nadväzovať na predošlú radu RX 500. Nová rada RX kariet bude ale postavená na 12nm architektúre, ktorá ale oproti predošlej 14nm prinesie iba markantný výkonnostný rozdiel. Číselne sa má jednať o 10 až 15 percentný nárast vo výkone, čo nie je samozrejme málo, no nie je to ani dych berúce číslo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo sklamanie pre fanúšikov spoločnosti AMD?

Bežný hráč počítačových hier zrejme nerozumie, prečo by mali byť fanúšikovia AMD sklamaní, no problém je úplne niekde inde, ako v malom výkonnostnom náraste. Spoločnosť AMD totižto už dlhšiu dobu pracuje na architektúre VEGA, ktorá je súčasťou kariet VEGA RX 64 a 56. AMD má ale v pláne predstaviť úplne novú, 7nm VEGA architektúru, ktorá má vystreliť výkon až o viac ako 35 percent navrch. Optimistickí fanúšikovia totižto očakávali, že AMD novú sériu grafických kariet s touto technológiou predstaví ešte tento rok, no bohužiaľ, zrejme sa tak nestane.

Séria RX 600

Keďže sa jedná iba o špekulácie na základe zopár uniknutých informácií, nedokážeme presne určiť názov novej série grafických kariet. AMD totižto už predstavilo dvojicu kariet (pre bežných smrteľníkov), ktoré niesli názov VEGA, no je dosť pravdepodobné, že AMD koniec koncov bude pokračovať v označovaní sérií číslom a tak sa dočkáme novej série RX 600.

Všetky vyššie uvedené informácie nie sú oficiálne a jedná sa iba o špekulácie. Finálne produkty a kompletné informácie sa môžu od uvedených informácií výrazne líšiť.

Zdroj: wcftech.com, úvodný obrázok (AMD)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre