SpravodajstvoWindows

Nové rýchle bluetooth párovanie vo Windows 10 sa bude volať Swift Pair

Microsoft nám novú funkciu rýchleho párovania Bluetooth zariadení pomocou jedného kliku, predstavil ešte vo Windows 10 builde s označením 17093. Táto funkcia bude súčasťou veľkej aktualizácie Spring Creators Update, na ktorú sa určite teší už v tomto momente množstvo používateľov. Jedná sa o naozaj šikovnú funkciu, ktorú väčšina z nás pozná hlavne zo smartfónov, no v operačnom systéme Windows sme ju doteraz nevideli. V staršom builde vystupuje nová funkcia párovania Bluetooth zariadení pod názvom „streamlined pairing experience“, čo sa dá preložiť po slovensky ako zjednodušený priebeh/zážitok párovania zariadení. Už po prvom prečítaní názvu, či anglického alebo poslovenčeného je zrejme každému jasné, že sa nejedná o zrovna chytľavý názov.

Túto skutočnosť si zrejme uvedomil aj Microsoft

Microsoft po niekoľkých týždňoch upraví názov tejto funkcie. Tento fakt potvrdil aj známy leaker WalkingCat, ktorý o tejto skutočnosti informoval na sociálnej sieti Twitter. Podľa jeho informácií, by sa nové rýchle párovanie Bluetooth zariadení malo volať Swift Pair. Insideri by zmeny zaznamenať ešte nemali. Nový názov funkcie príde až s finálnym vydaním aktualizácie Spring Creators Update, ktorej sa dočkáme zrejme v apríli tento rok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je funkcia Swift Pair?

Funkcia Swift Pair ponúka rýchle pripájanie Bluetooth zariadení (pomocou jedného kliknutia), ktoré sú v dosahu. Funkcia je momentálne dosť limitovaná, no rozšírenie jej schopností príde zrejme až s aktualizáciou Spring Creators Update. Momentálne podporuje iba niektoré originálne Surface doplnky, čo určite nie je pôvodný záver Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close